Рішення №346825

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А


"09" січня 2007 р.                                                             Справа № 3/380


          Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н.В. Болгар розглянув у попередньому судовому засіданні адміністративну справу № 3/380

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Кіровограді;

до відповідача: Виконавчого комітету Кіровоградської міської ради;

про зобов'язання вчинити певні дії,


за участю:

секретаря судового засідання Маринич Т.П.;

представників

позивача – головного державного податкового інспектора юридичного відділу Шитрі А.В., довіреність № 20 від 25.12.06;

відповідача – головного спеціаліста відділу правового супроводу діяльності міського голови, секретаря міської ради, органів міського управління правового забезпечення адміністративного департаменту Мамченка А.А., довіреність № 5021/11 від 22.12.06.


Державна податкова інспекція у м. Кіровограді звернулася до господарського суду з позовною заявою, у якій просить зобов'язати виконавчий комітет Кіровоградської міської ради в особі Реєстраційної палати виконкому Кіровоградської міської ради вчинити реєстраційні дії по заповненню реєстраційної картки про державну реєстрацію припинення юридичної особи – комунального підприємства "Соціальний захист (адреса: м. Кіровоград, вул. Карла Маркса, 15; ід. код 13761226),ліквідованої за ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 28.08.03 у справі про банкрутство № 14/94, внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення цієї юридичної особи та надати державній податковій інспекції у м. Кіровограді повідомлення про проведення державної реєстрації припинення для зняття з обліку.

Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради проти позову заперечує, посилаючись на те, що державній податковій інспекції у м. Кіровограді слід визначитись до кого вона звертає свій позов, зазначаючи відповідачем одну особу, а у прохальній частині позовної заяви просить внести запис до Єдиного Державного реєстру , надати повідомлення про проведення припинення державної реєстрації іншу особу; у позовній заяві не зазначено, в чому полягають неправомірні дії або бездіяльність безпосередньо виконавчого комітету Кіровоградської міської ради; відповідно до ст. ст. 1, 6 7 (ч. 2) Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців" державний реєстратор – посадова особа призначається на посаду та звільняється з посади міським головою міста обласного значення за погодженням із спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації, має посвідчення та печатку для засвідчення реєстраційних дій; оскільки законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців не передбачено прийняття виконавчим комітетом рішень з питань здійснення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб, інших реєстраційних дій, то виконавчий комітет Кіровоградської міської ради не може бути належним відповідачем у даній справі; згідно ст. 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців" державні реєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність, встановлену законом, дії або бездіяльність державного реєстратора можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.

Враховуючи ті обставини, що згідно довідки Головного управління статистики у Кіровоградській області від 10.11.06 № 15-5347 Реєстраційна палата виконавчого комітету Кіровоградської міської ради є філією без права юридичної особи, а також те, що за ст. ст. 5, 6, 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" державна реєстрація юридичних та фізичних осіб – підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем знаходження юридичної особи та місцем проживання фізичної особи – підприємця, запис про припинення провадження у справі про банкрутство юридичної особи, направлення відповідного повідомлення органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про внесення такого запису для зняття юридичної особи з обліку є повноваженнями державного реєстратора, господарський суд вважає за доцільне залучити державного реєстратора Реєстраційної Палати виконавчого комітету Кіровоградської міської ради до участі у справі як третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача на підставі ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на те, що рішення у справі може вплинути на його права, інтереси або обов'язки.

Господарський суд з метою встановлення обставин справи витребовує у арбітражного керуючого Воловика О.В. – ліквідатора комунального підприємства "Соціальний захист" у справі про банкрутство № 14/94 докази виконання дій, покладених на нього ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 28.08.03.

За наслідками підготовчого провадження господарський суд постановляє ухвалу про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду.

Керуючись ч. ч. 4, 4 ст. 11, ч. 2 ст. 53, ст. ст. 69, 79, п. 4 ч. 1, ч. ч. 2, 5 ст. 121, ч. 4 ст. 160, ст. 165, ч. 6 ст. 254, ч. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд


П О С Т А Н О В И В :


1.          Залучити до участі у справі державного реєстратора Реєстраційної Палати виконавчого комітету Кіровоградської міської ради як третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

2.           Закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду.

3.          Судовий розгляд справи у засіданні призначити на 16.01.07 о 14:00 в приміщення господарського суду за адресою: м. Кіровоград, вул. Луначарського, 29, 2-й поверх, кімн. № 203.

4.          Зобов'язати третю особу у день засідання надати: копії положення про Реєстраційну Палату виконавчого комітету Кіровоградської міської ради у редакції станом на 28.08.03 та на теперішній час, документу про призначення на посаду; письмові пояснення по суті заявлених вимог; реєстраційну справу комунального підприємства "Соціальний захист" (для огляду у засіданні).

5.          Зобов'язати арбітражного керуючого Воловика О.В. у строк до 15.01.07 надати господарському суду докази виконання вимог господарського суду щодо подання виконкому кіровоградської міської ради (його реєстраційній палаті) затверджений ліквідаційний баланс комунального підприємства "Соціальний захист" та документи, вказані у п. 34 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 740 від 25.05.1998 р.

6.          Зобов'язати позивача, відповідача та третю особу забезпечити участь у судовому засіданні компетентних представників із документами, що посвідчують повноваження таких осіб у суді.

Копії ухвали направити сторонам, державному реєстратору реєстраційної Палати виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, арбітражному керуючому Воловику О.В.


Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.


Суддя                                                    Болгар Н.В.