Рішення №348397

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

____________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

ПРО ПРИЙНЯТТЯ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ

03.01.2007 року Справа № 14/210пдЛуганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:


головуючого:                               Бойченка К.І.

суддів                                                   Баннової Т.М.

                                                    Медуниці О.Є.

розглянувши

апеляційну скаргу                               Товариства з обмеженою відповідальністю

“Донбаспромпоставка”, м. Луганськ


на ухвалу          

господарського суду                     Луганської області

від                                                   08.12.06

по справі                                         №14/210пд (суддя –Лісовицький Є.А.)за позовом                                         Відкритого акціонерного товариства “Луганське

автотранспортне підприємство 10964”, м. Луганськ

          

до відповідача                               Товариства з обмеженою відповідальністю

                                                   “Донбаспромпоставка”, м. Луганськ


про                                                   розірвання договору оренди, виселення та

зобов’язання вчинити певні діїВ С Т А Н О В И В:


          Відповідач –Товариство з обмеженою відповідальністю “Донбаспромпоставка”, м. Луганськ, 07.12.06 звернувся до господарського суду Луганської області зі скаргою без номеру та дати (вхідний по канцелярії суду першої інстанції №481 від 08.12.06) на бездіяльність та дії Державної виконавчої служби в Артемівському районі м. Луганська в порядку ст. 1212 Господарського процесуального кодексу України.


          Ухвалою господарського суду Луганської області від 08.12.06 у справі №14/210пд (суддя Лісовицький Є.А.) згадану скаргу відповідача прийнято до розгляду та відповідно до ст. 79 Господарського процесуального кодексу України зупинено розгляд скарги відповідача на бездіяльність та дії Державної виконавчої служби в Артемівському районі м. Луганська до повернення справи №14/210пд з Луганського апеляційного господарського суду до суду першої інстанції.


Відповідач –Товариство з обмеженою відповідальністю “Донбаспромпоставка”, м. Луганськ, 20.12.06 (згідно з календарним штемпелем Луганського відділення поштового зв’язку на поштовому конверті), звернувся через господарський суд Луганської області (ч. 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України) до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою б/н від 18.12.06 на ухвалу господарського суду Луганської області від 08.12.06 по справі №14/210пд, у якій просить згадану ухвалу скасувати та направити справу №14/210пд на розгляд господарському суду Луганської області.

          Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України:

          -ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”;

          -апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.

Як вбачається з матеріалів даної справи, оскаржувана ухвала господарського суду Луганської області була прийнята суддею Лісовицький Є.А. - 08.12.06.

Згідно з ч. 3 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України перебіг процесуального строку, обчислюваного днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок, тобто, у даному випадку, перебіг процесуального строку подання до апеляційної інстанції апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Луганської області від 08.12.06 по справі №14/210пд почався з 09.12.06 і закінчився –18.12.06.

Апеляційна скарга відповідача була подана до Луганського апеляційного господарського суду через господарський суд Луганської області, відповідно до календарного штемпелю Луганського відділення поштового зв’язку - 20.12.06, тобто з пропуском 10 –денного процесуального строку для подання апеляційної скарги згідно з ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.

Заявником до апеляційної скарги додане клопотання б/н від 18.12.06 про відновлення пропущеного ним процесуального строку, встановленого ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України для звернення з апеляційною скаргою до апеляційної інстанції.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України відновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.

Враховуючи вищевикладене та те, що відповідач з об’єктивних причин не мав можливості звернутися до апеляційної інстанції з апеляційною скаргою б/н від 18.12.06 у встановлений законом строк, судова колегія на підставі ст. 53, ч. 2 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України задовольняє клопотання заявника та відновлює йому пропущений процесуальний строк для звернення з апеляційною скаргою до Луганського апеляційного господарського суду.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 53, ч. 2 ст. 93, ст. ст. 98, 99, 106 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів, -

У Х В А Л И В:

1.Відновити Товариству з обмеженою відповідальністю “Донбаспромпоставка”, м. Луганськ, пропущений процесуальний строк для звернення з апеляційною скаргою б/н від 18.12.06 до Луганського апеляційного господарського суду.

2.Порушити апеляційне провадження.

3.Розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю “Донбаспромпоставка”, м. Луганськ, на ухвалу господарського суду Луганської області від 08.12.06 по справі №14/210пд (а.с. 20, т. 3) призначити на 06.02.07 о 09 годині 30 хвилин.

4.Засідання відбудеться у приміщенні Луганського апеляційного господарського суду за адресою: м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2, 6-й поверх.

          5.Зобов’язати позивача –Відкрите акціонерне товариство “Луганське автотранспортне підприємство 10964”, м. Луганськ, та Державну виконавчу службу в Артемівському районі м. Луганська, подати до суду: письмові відзиви на апеляційну скаргу відповідача б/н від 18.12.06; направити (вручити) відзиви на згадану апеляційну скаргу відповідачу за адресами: вул. Фабрична, буд. 1, м. Луганськ, 91047 та вул. Таллінська, 62, м. Луганськ, 91038; докази направлення або вручення цих відзивів відповідачу за зазначеними адресами (квитанції, описи вкладення тощо) –подати до суду; документальне та нормативне підтвердження доводів, викладених у відзивах.

          6.Зобов’язати відповідача (заявника скарги) –Товариство з обмеженою відповідальністю “Донбаспромпоставка”, м. Луганськ, –подати до суду: письмові пояснення чи заперечення на відзиви позивача та Державної виконавчої служби в Артемівському районі м. Луганська на апеляційну скаргу; документальне та нормативне обґрунтування викладених у поясненнях (запереченнях) доводів; направити апеляційну скаргу б/н від 18.12.06 позивачу –Відкритому акціонерному товариству “Луганське автотранспортне підприємство 10964”, м. Луганськ; докази направлення апеляційної скарги б/н від 18.12.06 позивачу (квитанцію, опис вкладення тощо) - подати до справи; письмове уточнення підстав для скасування оскаржуваної ухвали відповідно до вимог ст. 104 Господарського процесуального кодексу України.

Явка повноважних та компетентних представників сторін та Державної виконавчої служби в Артемівському районі м. Луганська –на власний розсуд сторін та виконавчої служби.

Не з’явлення повноважних та компетентних представників сторін та виконавчої служби у судове засідання Луганського апеляційного господарського суду не перешкоджає розгляду апеляційної скарги та перегляду ухвали господарського суду Луганської області по суті.


Головуючий суддя                                                  К.І. Бойченко


Суддя                                                                      Т.М. Баннова


Суддя                                                                      О.Є. Медуниця