Рішення №349123

У Х В А Л А 

                                     ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

         

          9 листопада 2006 року                                                                   м. Київ

   Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

                                                          в складі:

Лихути Л.М., Охрімчук Л.І., Сеніна Ю.Л.

              розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом прокурора міста Ялти в інтересах недієздатного ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-і особи: ОСОБА_3, Відділ опіки і піклування виконкому Ялтинської міської ради, державний нотаріус 1-ї Ялтинської державної нотаріальної контори Павлова І.М., про визнання недійсним договору купівлі-продажу за касаційною скаргою ОСОБА_2  на ухвалу Ялтинського міського суду від 21 листопада 2003 року та  ухвалу Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 18 лютого 2004 року,

                                                             в с т а н о в и л а :

              В липні 2003 року прокурор міста Ялти в інтересах недієздатного ОСОБА_1 пред'явив позов до ОСОБА_2, 3-і особи: ОСОБА_3, Відділ опіки і піклування виконкому Ялтинської міської ради, державний нотаріус 1-ї Ялтинської державної нотаріальної контори Павлова І.М., про визнання недійсним з підстав, передбачених ст. 52 ЦК України 1963 року, договору купівлі-продажу, за яким ОСОБА_1 3 грудня 2001 року продав свою квартиру в смт. Гурзуф м. Ялти відповідачу.

  Ухвалою Ялтинського міського суду від 18 лютого 2004 року, залишеною без зміни ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 18 лютого 2004 року,  провадження у справі зупинено до вступу у справу правонаступника померлого ОСОБА_1

              У поданій касаційній скарзі ОСОБА_2 ставиться питання про скасування оскаржуваних судових ухвал з підстав неправильного застосування судами норм процесуального права.

              Колегія суддів вважає, що касаційна скарга  задоволенню не підлягає.

              Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті та справедливе рішення з одних лише формальних міркувань.

              Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування  судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд перевіряє законність судових рішень лише в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції.

              Згідно з положеннями статті 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

              Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що судові ухвали постановлено з додержанням судом норм процесуального права, і доводи скарги цих висновків не спростовують.

              Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.

              Керуючись ст.ст. 331, 332, 335-337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України,

у  х  в  а  л  и  л  а :

              Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

  Ухвалу Ялтинського міського суду від 18 лютого 2004 року ухвалу апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 18 лютого 2004 року  залишити без зміни.               

  Ухвала оскарженню не підлягає.

              Судді:                                                                                             Л.М. Лихута

                                                                                                                      Л.І.Охрімчук                                  

                                                                                                           Ю.Л. Сенін