Рішення №349135

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

14 листопада  2006 року                                                                                   м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України у складі :

головуючого                     Патрюка М.В.

суддів:                                 Пшонки М.П.                    Прокопчука Ю.В.

розглянувши  справу за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Ровеньки Луганської області, треті особи: відділ державної виконавчої служби Ровенківського міського управління юстиції, ДП “Шахта №71 “Індустрія” про стягнення заборгованості по щомісячних регресних виплатах, за касаційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Ровеньки Луганської області на рішення Ровеньківського міського суду Луганської області від 1 березня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Луганської області  від 26 травня 2004 року,

в с т а н о в и л а :

  

  У лютому 2004 року ОСОБА_1 звернувся в суд із вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що ВДВС Ровенківського міського управління юстиції прийнято до виконання виконавчий лист по стягненню заборгованості по регресним виплатам. Рішенням господарського суду в 2002 році ОП “Шахта № 71 “Індустрія” ліквідоване без правонаступництва. Матеріали по стягненню передані в відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Ровеньки Луганської області. Просив зобов'язати  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Ровеньки Луганської області  виплатити йому заборгованість регресних виплат в сумі 2239 грн. 80 коп.

Рішенням Ровеньківського міського суду Луганської області від 1 березня 2004 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Луганської області  від 26 травня 2004 року, позов задоволено.

У касаційній скарзі  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Ровеньки Луганської області  ставиться питання про скасування судових рішень з підстав порушення норм матеріального  і процесуального права.

Згідно ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або / та / вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність  того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і доводи скарги їх висновків не спростовують.

Доводи касаційної скарги про те, що розгляд справи та постановлення судових рішень проведено з порушенням норм матеріального права є необґрунтованими, оскільки суперечать  фактичним обставинам справи.

Відсутні і передбачені ст.338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судових рішень.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає за необхідне відмовити у задоволенні касаційної скарги.

Керуючись ст.ст. 332 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Ровеньки Луганської області  відхилити. 

            Рішення Ровеньківського міського суду Луганської області від 1 березня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Луганської області  від 26 травня 2004 року  залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Головуючий 

М.В.Патрюк 

Судді:

 М.П.Пшонка

Ю.В.Прокопчук