Рішення №349142

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

         

30.11.06                                                                                           Справа№ 5/2703-16/154А

за позовною заявою   ДПІ у Шевченківському районі м.Львова

до відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

про припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи.

Суддя  ІванчукС.В.                   

Секретар Сухович Ю.О.

Представники сторін:      

від позивача: Брославська О.О.-головний державний інспектор юридичного відділу  ( довіреність  №20690/10-010від 04.09.06р.)

від відповідача: не з'явився

Представнику позивача роз”яснено права і обов”язки передбачені ст.ст.49,51 КАС України. Згідно клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Суть спору: На розгляд господарського суду Львівської області  подано позов ДПІ у Шевченківському районі м.Львова   про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 у зв'язку з неподанням з ІV кварталу 2004року в податкову інспекцію декларації про доходи,  в порушення п.2.ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. із змінами та доповненнями.

Розгляд справи відкладався з причин викладених  в ухвалі суду від 21.11.06р.

В судовому засіданні представник прокуратури та позивача  позовні вимоги  підтримали.

Відповідач будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги не оспорив, вимоги ухвали суду не виконав, у судове засідання не з'явився хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи ,що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення .(в матеріалах справи)

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності відзиву на позовну заяву та представника відповідача за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті. 

Заслухавши представника позивача та проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне.

          Відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 зареєстрована Департаментом економічної політики та ресурсів Львівсько міської ради НОМЕР_1.

Актом перевірки  Державної податкової інспекції у Шевченківському м. Львова  встановлено, що  відповідач не подає до державних  податкових органів декларацію про доходи починаючи з ІV кварталу 2004р.

Як вбачається із матеріалів справи відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) не має, що підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом.

Відповідно до п.2ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” обов'язком платників податків і зборів (обов'язкових платежів) є, зокрема  подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з ч.2 ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, від 15.05.2003р. № 755-ІV із наступними змінами та доповненнями, однією з підстав для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів  фінансової  звітності  відповідно до закону.

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає,  що позов підлягає задоволенню.

Частиною 4 ст.94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб”єкт владних повноважень, а відповідачем  - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Позивач є суб”єктом владних повноважень (ст.ст.3, 17 КАС України), а відповідач -фізична особа. Виходячи з наведеного, судові витрати з відповідача до стягнення не підлягають.

Керуючись ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” , ст. ст. 158,162,163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1  ( АДРЕСА_1 ідент. код НОМЕР_2).

2. Зобов'язати суб'єкта підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_1  ( АДРЕСА_1 ідент. код НОМЕР_2)здійснити заходи по ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності без створення юридичної особи і в трьохмісячній термін подати органу державної  реєстрації документи відповідно до пункту 37 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності.

3. Постанову у даній справі надіслати учасникам процесу та органу державної реєстрації.

Суддя                                                                                                       Іванчук С.В.