Рішення №349145

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

         

11.12.06                                                                                           Справа№ 5/3214-28/363 А

14 год 45 хв                                                

За позовом:  Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова, м. Львів

до відповідача:  Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Львів

про  припинення підприємницької діяльності 

                                                                                          Суддя   Морозюк А.Я.

Секретар судового засідання

Онишко І.Р.

м. Львів, вул. Личаківська,128,

                                                                                                    Зал судового засідання № 302         

Представники сторін      

Від позивача: Говоруха Ю.А. -старший державний податковий інспектор

Від відповідача: ОСОБА_1 - суб”єкт підприємницької діяльності -фізична особа             

          Суть спору: Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулася до господарського суду Львівської області з позовом про припинення підприємницької діяльності суб"єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.

          Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач більше року не подає до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова податкової звітності.

          Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, з підстав які навів у позовній заяві, просить припинити підприємницьку діяльність суб"єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.

         В судовому засіданні відповідач заперечень проти позову не подав, проти факту  неподання звітності не заперечив.

          Відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV, справу розглянуто в порядку, встановленому цим Кодексом.

          Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення  представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

          Відповідач -суб"єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1, як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради від  04.06.2002 року за НОМЕР_1,  ідентифікаційний номер НОМЕР_2.

Відповідно до акту НОМЕР_3 складеного працівниками позивача,  відповідач більше року (з ІІ кварталу 2004 року) не подає до державних податкових органів документи і відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), чим порушує вимоги п. 4 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян”.

При прийнятті  постанови суд виходив з наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідач не направив суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає,  що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст.ст. 59, 60, 238, 247 Господарського кодексу України, ч. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, п.2-1, п.3, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень та ст.ст. 69, 71, 86, 87, 98, 158, 160, 162, 163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задоволити повністю.

2.          Припинити підприємницьку діяльність Суб”єкта  підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1,  ідентифікаційний номер НОМЕР_2).

3.          Зобов'язати Суб"єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1, здійснити заходи по ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності без створення юридичної особи і в трьохмісячній термін подати державному реєстратору документи відповідно до ст. 47 ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

4.          Стягнути з Суб”єкта  підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1,  ідентифікаційний номер НОМЕР_2) в дохід державного бюджету України (р/р 31112095600006 Банк УДК у Львівській області, МФО 825014, отримувач: ВДК Личаківського району м.Львова, код ЄДРПОУ 22389406, код платежу 22090200) - 3 грн. 40 коп. судового збору.

5.          Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.

6.          Постанову у даній справі надіслати учасникам процесу, органу державної реєстрації, обласному управлінню статистики.

 

          Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                                       Морозюк А.Я.