Рішення №349166

  У х в а л а  ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

9 листопада 2006 року                                                м.Київ

             Суддя Верховного Суду України Сенін Ю.Л., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2 на рішення Київського районного суду м.Донецька від 5 грудня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 8 вересня 2006 року,

в  с  т  а  н  о  в  и  в :

                         

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що його автомобіль було пошкоджено у результаті дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась 15 березня 2005 року з вини відповідача, чим йому заподіяна матеріальна та моральна шкода. Позивач просив стягнути 1450 грн. 01 коп. на відшкодування матеріальної шкоди, 5000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

ОСОБА_3. звернувся із зустрічним позовом до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що його автомобіль було пошкоджено у результаті дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась із вини ОСОБА_1 ОСОБА_3. просив стягнути 5106 грн. 24 коп. на відшкодування матеріальної шкоди та 20000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Київського районного суду м.Донецька від 5 грудня 2005 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 8 вересня           2006 року, в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено, зустрічний позов задоволено частково, постановлено стягнути із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3. 4094 грн. 72 коп. на відшкодування матеріальної шкоди, 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди, судові витрати в сумі 259 грн. 50 коп.

У касаційній скарзі ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 просять скасувати ухвалені в справі судові рішення та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на незаконність та необґрунтованість судових рішень.

Касаційна скарга не може бути прийнята до провадження з таких підстав.

Згідно п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки  матеріалів справи.

 Із змісту касаційної скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що відмовляючи в задоволенні позову ОСОБА_1 та задовольняючи зустрічний позов, суд виходив із того, що дорожньо-транспортна пригода, у результаті якої було пошкоджено автомобілі сторін, сталась із вини ОСОБА_1

Згідно із ч. 1 ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не вправі встановлювати або  вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, а тому доводи касаційної скарги в цій частині без наведення конкретних порушень судом норм процесуального права, які були допущені при встановленні зазначених в рішенні фактів, також не можуть бути визнані такими, що викликають необхідність перевірки матеріалами справи.

Доводи скарги та зміст оскаржуваних рішень також не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст. 338 - 341 ЦПК України як підстави для скасування рішень.

       На підставі наведеного та керуючись пунктом 5 частини 3 статті 328 ЦПК України,

у  х  в  а  л  и  в :

            Відмовити у відкритті касаційного провадження у справі за позовом                   ОСОБА_1 до ОСОБА_3. про відшкодування матеріальної та моральної шкоди і зустрічним позовом ОСОБА_3. до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, за касаційною скаргою ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2 на рішення Київського районного суду м.Донецька від 5 грудня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 8 вересня 2006 року.

             Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити ОСОБА_1та ОСОБА_2.

             Ухвала оскарженню не підлягає.

                              Суддя

             Верховного Суду України                                                                  Ю.Л.Сенін