Рішення №349174

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

_____________________________________________________________________________

ОКРЕМА У Х В А Л А

"20" грудня 2006 р.                                         Справа № 15/359-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді   Клепай З.В.  розглянувши справу 

за позовом:  Приватного підприємця ОСОБА_1

до:  Новокаховської міської Ради

про  скасування рішення

          Господарським судом Херсонської області 06.12.06р. розглянута справа за №15/359-АП-06 за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Новокаховської міської ради про  скасування рішення Новокаховської міської Ради НОМЕР_1 "Про викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності" та зобов'язання Новокаховської міської ради повторно розглянути питання продажу земельної ділянки на черговій сесії міської ради.

          Позов задоволений частково, в частині скасування п.3 та п.4 рішення НОМЕР_1 Новокаховської міської ради "Про викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності приватним підприємцем ОСОБА_2 та ОСОБА_1.", як такі, що прийняті з порушенням норм земельного законодавства.

          В процесі розгляду справи встановлено, що Новокаховська міська рада  при винесені рішення  затверджено технічну документацію по складанню державного акту на право власності на земельну ділянку площею 3144кв.м., що розташована АДРЕСА_1 для розміщення та обслуговування магазину та затверджена грошова оцінка цієї земельної  ділянки. П.3 оскаржуваного рішення вирішено примінити при продажу земельної ділянки підвищуючий  коефіцієнт 2 до експертної оцінки  та встановити її ціну  290631,36грн. без урахування ПДВ, в розрахунку за один квадратний метр земельної ділянки  - 92,44грн., що суперечить  експертній оцінці земельної  ділянки, що затверджена цим же рішенням та вартість якої згідно експертної оцінки складає 145316грн. із розрахунку за 1кв.м. - 46грн. 22коп. Експертна оцінка земельної ділянки проведена відповідно до  методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України "Про експертну грошову оцінку земельних ділянок" від 11 жовтня 2002 року № 1531.

          При проведені експертної оцінки земельної ділянки, на яку позивач просив укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки, а відповідач п.1 оскаржуваного рішення погодився на укладання такого договору, враховані всі показники земельної ділянки і у відповідача були відсутні підстави збільшувати вартість земельної ділянки, затвердивши перед цим результати експертної оцінки. Причини підвищення вартості земельної ділянки відповідач не пояснив.

          Прийняття такого рішення є порушення норм чинного земельного законодавства, порушенням прав суб'єктів господарювання та їх охоронюваних законом інтересів.

На підставі викладеного та керуючись ст.166 КАСУ, суд-

у х в а л и в:

1.Винести окрему ухвалу на адресу Новокаховської міської ради.

2.Зобов'язати Новокаховську міську раду вжити заходи щодо усунення причин та умов, що спричинили порушення норм земельного законодавства.

3.Про вжиті заходи повідомити господарський суд у строки, встановлені ст.166 КАСУ.

Суддя                                                                         З.В. Клепай