Рішення №349176

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"12" грудня 2006 р.                                                           Справа № 7/466-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Задорожної Н.О. при секретарі Чуприні О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу             

за позовом Каховської об'єднаної державної податкової інспекції, м.Каховка

до Приватного підприємця  ОСОБА_1, м.Каховка 

про  припинення підприємницької діяльності фізичної особи

за участю представників сторін:

від  позивача: не прибув;

від  відповідача:  не прибув.

Заявлено вимогу  про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - приватного підприємця ОСОБА_1, у зв'язку із неподанням до органу державної податкової служби протягом року бухгалтерської звітності та податкових декларацій.

Відповідач відзив та витребувані судом матеріали не надіслав, явку представника не забезпечив.

Зважаючи на те, що відповідач у встановленому порядку був повідомлений про час і місце розгляду справи, суд розглядає справу по наявних в ній документах.

Дослідивши матеріали справи, суд

в с т а н о в и в:

Рішенням виконавчого комітету Каховської міської ради народних депутатів від 30.09.1994р. приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа.

ПП  ОСОБА_1 взято на облік як платника податків  в Каховській ОДПІ з 15.04.1998р. за НОМЕР_1.

Згідно акту про результати перевірки своєчасності надання звітів про фінансово-господарчу діяльність суб'єкта підприємницької діяльності за НОМЕР_2, приватний підприємець ОСОБА_1 з 16.11.02р. по теперішній час не надає до Каховської ОДПІ  документи бухгалтерської звітності та податкові декларації.

На підставі довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органом Каховської ОДПІ, відповідач станом на 09.03.2006р. не має заборгованості перед бюджетом.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" та ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані надавати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації звіти про отримані доходи у процесі здійснення ними підприємницької діяльності.

Таким чином, відповідно до ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

За наданими позивачем доказами, відповідач не має відкритих рахунків в установах банків, заборгованості перед бюджетами не має, що свідчить про відсутність підприємницької діяльності відповідача та відсутність доказів (ознак) банкрутства відповідача.

Згідно з ч.1 п.15 ст.58 ГК України припинення державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.

Законом, що спеціально регулює вказані правовідносини є Закон України від 15.05.2003р. №755-ІУ "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", відповідно до п.2 ст.38  якого підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Оскільки відповідач не подає до ДПІ податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності більш ніж протягом року, позов про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - приватного підприємця - відповідача підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158, 160-163, 167, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд

постановив:

1. Позов задовольнити.

Припинити діяльність суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1,  ідентифікаційний  код НОМЕР_3, р/рахунок відсутній.

2. У день набрання цією постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцезнаходженням відповідача для внесення до Єдиного державного реєстру запису про дану судову постанову та для її виконання у встановленому законодавством порядку.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                  Н.О. Задорожна

Постанову складено

у  повному  обсязі  19.12.2006р.