Рішення №349210

У Х В А Л А 

                                     ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

         

           3 листопада   2006 року                                                                   м. Київ

   Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

                                                          в складі:

                              Лихути Л.М., Охрімчук Л.І., Сеніна Ю.Л.

              розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 1 червня 2004 року ,

                                                                в с т а н о в и л а :

              У листопаді 2003 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення 9500 грн. боргу за договором позики, які відповідачка зобов'язана їй повернути згідно з розпискою, але в подальшому на вимогу позивачки відмовилась повернути суму боргу.

 

  Рішенням Ленінського районного суду від 19 лютого 2004 року Автономної Республіки Крим  у задоволенні позову відмовлено.

  Рішенням Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 1 червня 2004 року за апеляційною скаргою позивачки рішення  Ленінського районного суду від 19 лютого 2004 року   було скасовано,  позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.

              У поданій касаційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 1 червня 2004 року, посилаючись на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального і процесуального права.

  Колегія суддів вважає, що касаційна скарга  задоволенню не підлягає.

              Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті та справедливе рішення з одних лише формальних міркувань.

              Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування  судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд перевіряє законність судових рішень лише в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції.

              Згідно з положеннями статті 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

              Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення ухвалено з додержанням судом норм матеріального та процесуального права, і доводи скарги цих висновків не спростовують.

              Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.

              Керуючись ст.ст. 331, 332, 335-337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України,

у  х  в  а  л  и  л  а :

              Касаційну скаргу  ОСОБА_2 відхилити.

              Рішення Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 1 червня 2004 року залишити без зміни.               

  Ухвала оскарженню не підлягає.

               Судді:                                                                                            Л.М. Лихута

                                                                                                                      Л.І. Охрімчук                                 

                                                                                                           Ю.Л. Сенін