Рішення №349216

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

          _________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"20" грудня 2006 р.                                                            Справа №2/7268-А

за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому

до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

                                                            Суддя Дячук Т.В.

                                                            Секретар судового засідання Будзинська В.Г.

Представники сторін:

від позивача: Сеник Т.В. - представник по довіреності №39919/9/10 від 19.12.2006р.

від відповідача: не з'явився

Суть спору: позивачем подано позов про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця  ОСОБА_1  м.Хмельницький.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що проведеною перевіркою було встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_1 з 27.05.2004 року (з моменту реєстрації) не подає до Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому податкової звітності.

Про дату, час і місце судового розгляду відповідач повідомлений належним чином. Рекомендоване поштове відправлення з ухвалою суду від 06.12.2006р.   про відкриття провадження в адміністративній справі та повісткою вручено відповідачу 09.12.2006р., що підтверджено поштовим повідомленням про вручення. Відповідач письмове  пояснення на позов не надав.

Оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимог Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про час та місце розгляду судового засідання, суд вважає можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи суд встановив:

 Відповідач ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець рішенням виконкому Хмельницької міської ради  27.05.2004р., свідоцтво НОМЕР_1, за місцем проживання АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2.

За результатами перевірки, проведеної посадовими особами Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому, складено акт НОМЕР_3 про те, що приватний підприємець ОСОБА_1 не подає передбачену податковим законодавством фінансову звітність в податковий орган з моменту реєстрації - з 27.05.2004 року. Акт додано до матеріалів справи.

Позивачем подано позов про припинення підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1.

Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” №1251-XII від 25.06.1991р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно ст.51 Господарського кодексу України підприємницька діяльність припиняється, зокрема, на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Порядок припинення діяльності підприємця встановлюється законом відповідно до вимог цього Кодексу.

Згідно частин 1, 2 ст.46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться, крім іншого, у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. При цьому, підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, зокрема, є неподання протягом року органу державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно частини 3 ст.46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Виходячи із змісту ст.124 Конституції України, згідно якої юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а також статті 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, суд вважає обґрунтованим звернення позивача до суду з вимогою припинити підприємницьку діяльність фізичної особи  з наведеної у позовній заяві підстави.

За таких обставин, враховуючі наявність документально підтвердженої підстави для припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, позовні вимоги позивача обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п. 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                     ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому до приватного підприємця ОСОБА_1 м.Хмельницький про припинення підприємницької діяльності задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2).

Згідно ст.ст.185-186 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Заява та скарга подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, якщо інше не встановлено цим Кодексом набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Копії постанови направити сторонам, державному реєстратору виконавчого комітету Хмельницької міської ради (державному реєстратору - після набрання постановою законної сили).

Суддя                                                                      Т.В. Дячук

Віддруковано 4 примірники: 1 - до справи; 2 - позивачу; 3 - відповідачу; 4- державному реєстратору.