Рішення №349222

У Х В А Л А 

                                     ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

         

          9 листопада 2006 року                                                                   м. Київ

   Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

                                                          в складі:

                              Лихути Л.М., Охрімчук Л.І., Сеніна Ю.Л.

              розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації про стягнення надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Городнянського районного суду Чернігівської області від 29 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Чернігівської області від 7 липня 2004 року,

 

                                                             в с т а н о в и л а :

              У квітні 2004 року Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації звернулося до суду з заявою по відстрочку виконання рішення Городнянського районного суду Чернігівської області від 17 грудня 2003 року. 

              Цим рішенням на користь ОСОБА_1 з відповідача було стягнуто заборгованість з заробітної плати за вислугу років в сумі 1381,18 грн. та 599,04 грн. допомоги на оздоровлення.

  В заяві управління зазначалося, що відсутність коштів в бюджеті ускладнює виконання вказаного рішення.

  Оскільки управління звернулося  до облдержадміністрації та головного фінансового управління про виділення необхідних коштів, то в заяві ставилося питання про відстрочку виконання вказаного судового рішення до 20 січня 2005 року.

  Ухвалою Городнянського районного суду Чернігівської області від 29 квітня 2004 року заяву задоволено, виконання судового рішення від 17 грудня 2003 року відстрочено до 20 січня 2005 року.  

  Ухвалою Апеляційного суду Чернігівської області від 7 липня 2004 року судову ухвалу від 29 квітня 204 року залишено без змін.

  У касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати судові ухвали, посилаючись на порушення  судами Конституції України, Закону України “Про оплату праці” та норм процесуального права.

  Колегія суддів вважає, що касаційна скарга  задоволенню не підлягає.

              Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті та справедливе рішення з одних лише формальних міркувань.

              Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування  судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд перевіряє законність судових рішень лише в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції.

              Згідно з положеннями статті 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

              Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що судові ухвали постановлено з додержанням судом норм процесуального права, і доводи скарги цих висновків не спростовують.

              Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.

              Керуючись ст.ст. 331, 332, 335-337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України,

у  х  в  а  л  и  л  а :

              Касаційну скаргу ОСОБА_1  відхилити.

  Ухвалу Городнянського районного суду Чернігівської області від 29 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Чернігівської області від 7 липня 2004 року залишити без зміни.

  Ухвала оскарженню не підлягає.

               Судді:                                                                                            Л.М. Лихута

                                                                                                                      Л.І.Охрімчук                                  

                                                                                                           Ю.Л. Сенін