Рішення №349688

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

19.12.06р.

Справа № А28/536-06

За позовом  Прокурора Ленінського району м. Дніпропетровська в інтересах держави,в особі управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська

до  Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ

про стягнення 251,52 грн.

Суддя  Манько Г.В.

Представники сторін:

  Від прокурора: Лисичний А.П. посвід. № 73

Від позивача: НіколенкоО.І. дов. від 30.12.2005р.

 Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Ленінського району м. Дніпропетровська заявив позов в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Дніпропетровська про стягнення з відповідача  заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 251 грн. 52 коп.

Представник позивача позов підтримав та просить його задовольнити в заявленій сумі.

Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив; про місце і час судового засідання повідомлявся належним чином; з клопотанням про відкладення розгляду справи з поважних причин до суду не звертався, відзив на позов та витребувані ухвалою суду документи не надав.

Суд вважає за можливим розглянути справу за відсутності відповідача.        

Розглянувши  наявні матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази, заслухавши  представника позивача,  господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровського району як платник страхових внесків єдиного податку  на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за № 1058-IV від 09.07.2003р. страхувальники  зобов'язані  сплачувати  страхові  внески, нараховані за відповідний базовий звітний період,  не пізніше  ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з порядком, встановленим розділом 5, 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими  особами внесків на загальнообов'язкове державне  пенсійне страхування до Пенсійного фонду України суми  страхових внесків, страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, оплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків; своєчасно не нараховані або не сплачені страхувальниками у  строки,  визначені  пунктами  5.1, 5.2, 5.3  цієї  Інструкції,  у  тому  числі  обчислені  органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових  внесків  (далі  - недоїмка) і стягуються з страхувальників.

Відповідно до п.4 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне  пенсійне страхування” від 09. 07. 2003р. № 1058-IV суб'єкти підприємницької діяльності -фізичні особи, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту) та члени  сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі.

Згідно ст.. 45 Закону України „Про державний бюджет України на 2005р.” сплата фіксованого розміру страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування повинна складати 32% мінімального розміру заробітної плати на протязі 1 кварталу 2005р.

Позивач подав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що відповідач сплатив суму боргу в повному обсязі, про що свідчить копія квитанції від 18.12.2006р.

На підставі викладеного вимоги позивача задоволенню не підлягають.

Керуючись Законами України „Про пенсійне забезпечення”, „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 69-71, 87, 94, 160, 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Г.В. Манько