Рішення №349698

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

18.12.06р.

Справа № А23/403

За позовом  Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську, Дніпропетровської області   

до  Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровської області   

про припинення підприємницької діяльності - фізичної особи

Суддя  Добродняк І.Ю.

Представники сторін:

  Від позивача: Сорока В.М. - головдердподатінспектор, дов. від 04.09.06, №26678/10/100

Від відповідача: не з"явився

СУТЬ СПОРУ:

        Позивач звернувся з адміністративним позовом про припинення підприємницької діяльності Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної  особи  ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1.

         Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач не надає податкові декларації про доходи, документи бухгалтерської звітності до ДПІ у м. Дніпродзержинську, Дніпропетровської області   з 01.01.2003, чим порушує чинне законодавство та законні інтереси держави. Заборгованості перед бюджетом,  відповідач не має, а його облік лише погіршує нормальну діяльність інспекції.

     Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений судом належним чином за юридичною адресою, зазначеною в позовній заяві, яка відповідає даним свідоцтва про державну реєстрацію. Причини нез'явлення суду не відомі. 

         Неприбуття у судове засідання відповідача за викладених обставин не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

       Відповідач ОСОБА_1- як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа зареєстрований рішенням Заводського райвиконкому  м. Дніпродзержинська, Дніпропетровської області від 12.06.2000, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № НОМЕР_2, присвоєний  ідентифікаційний код НОМЕР_1. В якості платника податків та інших обов'язкових платежів перебуває на обліку у ДПІ в м. Дніпродзержинську,  Дніпропетровської області з 26.06.2000.   

Відповідно до ст.4 Закону України "Про систему оподаткування" відповідач є платником податків і зборів (обов'язкових платежів).

П.п. 2 п.1 ст. 9  Закону України "Про систему оподаткування" та п.п. 4.1.1., 4.1.4,  п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" передбачений обов'язок платників податків подавати до державних податкових органів декларації та бухгалтерську звітність.

       Згідно довідки позивача від 17.07.06 (а.с.8), відповідач з 01.01.2003р. не надавав податкові декларації, документи податкової звітності, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів.

Заборгованість перед бюджетом станом на 17.07.06 згідно довідки позивача  (а.с.7)  у  відповідача відсутня. 

Згідно п.2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003 "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

У зв'язку з викладеним, виходячи з фактичних обставин справи, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи, підлягають задоволенню.

Згідно ч.4 ст 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати  з відповідача не стягуються.

 Керуючись ч.4 ст 94, ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,  господарський суд, -    

                                                   ПОСТАНОВИВ:        

          Припинити підприємницьку діяльність Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи  ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Суддя

І.Ю. Добродняк

 Згiдно з оригіналом

Помічник судді

Н.Ф. Голов'яшкіна