Рішення №349743

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 "21" грудня 2006 р.

Справа №  15/364

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Мохонько К.М., розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Знам”янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Знам”янка

до відповідача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Знам”янка

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

Представники сторін:

від позивача - не з'явився

від  відповідача - не з'явився

при секретарі судового засідання - Максименко Ю.П.

                                                        ВСТАНОВИВ:

Пред'явлено позов про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1,  в зв'язку з неподанням з моменту державної реєстрації по теперішній час до органів державної податкової служби податкових декларацій. Позивач, на підставі п. 2 ст. 128 КАС України, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі за наявними в ній документами. Відповідач до суду не з'явився, про причини неявки не повідомив, ніяких клопотань не подавав. Ухвали суду про відкриття провадження у справі від 25.10.06р. і про призначення справи до судового розгляду від 23.11.06р. надсилались відповідачу за адресою вказаною в позовній заяві. Така ж адреса зазначена в свідоцтві про державну реєстрацію відповідача. Іншої адреси відповідача в матеріалах справи немає. Крім того, процесуальний строк розгляду справи визначений ст. 122 КАС України закінчується 24.12.06р. і продовженню не підлягає, тому господарський суд вважає за можливе розглядати справу без участі відповідача.

Справа розглядається за наявними в ній документами.

Дослідивши матеріали справи господарський суд з'ясував наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1  м. Знам”янка зареєстрований Знам”янським міськвиконкомом 16 липня 2002 року.

Відповідно до пункту 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних  податкових органів відповідно до законодавства декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). 

Відповідач  з моменту державної реєстрації є платником прибуткового податку з громадян відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян”. Згідно  з ст. 14 цього Декрету відповідач повинен надавати податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат і сплаченого податку за звітний рік або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період).

Прикінцевими положеннями Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003р. № 889 встановлено, що розділ четвертий Декрету Кабінету Міністрів від 26.12.92р. № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" діє до набрання чинності спеціальним законом з питань оподаткування фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Однак, відповідач з моменту реєстрації не подавав до органу державної податкової інспекції податкову звітність.

Викладене підтверджується актом № НОМЕР_1. Знам”янської ОДПІ. Заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня.

Згідно з підпунктом 5 пункту 1 статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2004р. №755-IV, державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.

Підпунктом 3 пункту 2 статті 46 вищезазначеного Закону визначено, що підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи - підприємця, визначений статтею 49 вищезазначеного Закону.

Повноваження позивача, в тому числі і звернення до суду, передбачені ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”.

Господарський суд вважає, що позивач має право на звернення до суду з позовом  про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у зв'язку з неподанням останнім протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності.

Відповідач  доказів своєчасного  подання  до державної  податкової інспекції податкових декларацій господарському суду не подав.

Позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись Декретом Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян”, ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. ст. 46, 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. ст. 69 - 71, 86, 122, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України господарський суд

                                        ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 Кіровоградська область м. Знам”янка АДРЕСА_1 код НОМЕР_2, зареєстрованого Знам”янським міськвиконкомом 16 липня 2002 року.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Примірник рішення направити сторонам по справі, державному реєстратору Знам”янського міськвиконкому м. Знам”янка.

Суддя

 

К.М.Мохонько