Рішення №349927

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.12.06

          Справа №15/714-06.

За позовом: Сумської міжрайонної державної податкової інспекції

до відповідача: Cуб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, Краснопільський район

про припинення підприємницької діяльності

                                                                                         

Суддя   Резниченко О.Ю.

За участю представників сторін:

від позивача - Коваленко Л.М.

від відповідача - не з'явився

При прийнятті рішенні про припинення діяльності, органи ДПІ  діють як органи державної влади у здійсненні ними  владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкти владних повноважень. Відповідно до ч.1, п.4 ст.17 КАС України, спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства і належать до компетенції адміністративних судів.

Враховуючи викладене, справа №15/714-06 підлягає розгляду  відповідно до вимог Кодексу про адміністративне судочинство України.

Суть спору: позивач просить припинити підприємницьку діяльність суб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, яку було зареєстровано Краснопільською райдержадміністрацією 24.12.2002р. як суб'єкт підприємницької діяльності, в зв'язку з тим, що вона в порушення діючого законодавства не подає до державної податкової інспекції податкових декларацій і документів бухгалтерської звітності більше року.

Відповідач відзив на позов не подав, повноважного представника в засідання суду не направив, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Cуб`єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована Краснопільською райдержадміністрацією 24.12.2002р. за адресою: Сумська область, Краснопільський район, смт. Краснопілля, АДРЕСА_1, ід. код НОМЕР_1, та знаходиться на обліку в Сумській МДПІ і є платником податків і зборів передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, що підтверджується матеріалами справи, а саме довідкою про взяття на облік.

Згідно облікових даних Сумської МДПІ відповідач має стан платника, що “не звітує більше року”. Відповідно до довідки Сумської МДПІ, відповідач більше року по теперішній час не подає податкової звітності згідно до вимог чинного законодавства, чим порушує вимоги п. п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.

Матеріалами справи підтверджується, а саме, довідками Сумської МДПІ від 13.11.2006р., що заборгованість перед бюджетом та переплата до бюджету у відповідача відсутні, відповідач не має відкритих розрахунків в банківських установах, на даний час відповідач ніякою підприємницькою діяльністю не займається.

Відповідно  до ч. 1, 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” № 755-ІV від 15.05.2003 р. державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення. Підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є, зокрема: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Доказів повідомлення податкового органу про свою підприємницьку діяльність і надсилання йому податкових звітів за зазначений період відповідач не подав, в засідання суду не з'явився, позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи, є правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.    

 На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Припинити підприємницьку діяльність Cуб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (Сумська область, Краснопільський район, смт. Краснопілля, АДРЕСА_1, ід. код НОМЕР_1), яку було зареєстровано Краснопільською райдержадміністрацією 24.12.2002р.

3.Відповідно до ст.49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”, у день набрання рішенням законної сили, направити його копію державному реєстратору за місцезнаходженням фізичної особи -підприємця для внесення до Єдиного державного  реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця. 

4.Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ                                                                                 О.Ю.РЕЗНИЧЕНКО