Рішення №350763

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

3 листопада 2006 року                                                                            м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

                                      головуючого        Костенка А.В.,

                                      суддів:                 Косенка В.Й.,  Данчука В.Г., -

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства “Кременчукгаз”, Національної комісії регулювання електроенергетики України, Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”, Кабінету Міністрів України про визнання незаконним ненадання належної інформації на запит споживача, визнання завищеними цін на газ, визнання недопустимими відношення відповідачів до життєвого рівня, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 27 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 1 липня 2004 року, -

в с т а н о в и в:

У березні 2004 року ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до відкритого акціонерного товариства “Кременчукгаз”, (далі - ВАТ “Кременчугаз”, Національної комісії регулювання електроенергійними України (далі - НКРЕ), Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (далі - НАК “Навтогаз України”), Кабінету Міністрів України про визнання незаконним ненадання належної інформації на запит споживача, визнання завищеними цін на газ, визнати недопустимими відношення відповідачів до життєвого рівня, посилаючись на те, що відповідачі безпідставно завищили ціни на газ, електроенергію, не надають позивачу як споживачу послуг належної відповіді про обґрунтованість встановлених ними цін на газ і електроенергію, створюють умови для зниження життєвого рівня як малозабезпеченої особи.

Ухвалою судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 17 березня 2004 року позовна заява ОСОБА_1. залишена без руху у зв'язку з недотриманням заявником вимог п.п. 3-5 ст. 137 ЦПК України, надано строк для усунення недоліків, а ухвалою цього ж судді від 27 квітня 2004 року позовна заява визнана не поданою і такою, що підлягає поверненню особі, яка її подала.

Ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 1 липня                   2004 року ухвала судді суду першої інстанції залишена без зміни.

Не погодившись з вищезазначеними судовими рішеннями,                ОСОБА_1 подала касаційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить оскаржувані судові рішення скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції для розгляду по суті.

Касаційна скарга ОСОБА_1. підлягає відхиленню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення може бути лише неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. 

Згідно з вимогами ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Статтями 338-341 ЦПК України передбачено випадки, в яких рішення суду скасовується.

Оскільки доводи касаційної скарги та матеріали справи не дають підстав для висновку про порушення судами норм матеріального й процесуального права, а отже, відсутні підстави для скасування постановлених судових рішень, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.

Керуючись статтями 332, 336 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а:

         Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

         Ухвалу Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 27 квітня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 1 липня 2004 року залишити без зміни.

         Ухвала оскарженню не підлягає.

            Головуючий                                                       А.В. Костенко

         Судді:                                                                 В.Й. Косенко

В.Г. Данчук