Рішення №351281

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

справа № 20-9/343

ПОСТАНОВА

і м е н е м     У к р а ї н и

"14" грудня 2006 р.  10:42                                                                                м. Севастополь

Господарський суд міста Севастополя в складі:

судді Рибіной С.А., при секретарі: Сербенюке Д. О.,

за участю представників:

позивача -Ягунов В. П., довіреність № 4326/0/10-0 від 16.10.2006

відповідача - не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом  Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1   про припинення підприємницької діяльності,

в с т а н о в и в:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя  звернулась у господарський суд з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1  про припинення підприємницької діяльності. Позов мотивовано порушенням відповідачем вимог Закону України „Про систему оподаткування” та Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” щодо представлення звітності про свою фінансово-господарську діяльність до органів державної податкової служби.

Ухвалою від 04.12.2006 суд призначив справу до судового розгляду

Відповідач в судові засідання не з`являвся, відзив на позов не надав, про час та місце судових засідань був повідомлений належним чином  у встановленому порядку.

Відповідно до  частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішив можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Згідно статті 27, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, судом представнику позивача  роз'яснені  процесуальні права і обов'язки, визначені Кодексом.

За клопотанням позивача, відповідно до статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України, пояснення та клопотання по справі надавались ним  російською мовою.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані позивачем докази,  заслухавши представників позивача та відповідача, суд встановив.

Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1, зареєстрований в Ленінській районній  державній адміністрації міста Севастополя 08.10.2001, знаходиться на обліку  в Державній податковій інспекції у Ленінському районі міста Севастополя, зареєстрований  в реєстрі  фізичних осіб -платників податків та інших обов'язкових платежів, ідентифікаційний код НОМЕР_1.

Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 зареєстрований за адресою:  АДРЕСА_1.

На підставі п.4.1.4. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань  платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»від 21.12.00 № 2181, податкові декларації  надаються за базовий (звітний) період, який дорівнюється календарному кварталу -протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.                                                                                                                                                                                                                                                              

Вказаний обов'язок відповідачем не виконується, податкова звітність в ДПІ Ленінського району м. Севастополя не надається з 12.05.2003, що підтверджується довідкою про порушення податкового законодавства НОМЕР_2.

Відповідно до  п. 4 Прикінцевих положень Господарського кодексу України від 16.01.03 № 436-IV, до господарських відносин, що виникли до набрання чинності  відповідних положень Господарського кодексу України, вказані положення застосовуються щодо тих прав і обов'язків, які продовжують існувати або виникли після набрання чинності цих положень.

Згідно п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України всі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) і бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність і статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Відповідно до п. 6 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин - підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для  нарахування податків і інших обов'язкових платежів в порядку та  у розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, які пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Відповідно до ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” неподання суб'єктом підприємницької діяльності протягом року до органів державної податкової служби декларацій, документів фінансової звітності, є підставою для припинення його підприємницької діяльності.

У порушення законодавства про оподаткування суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1  з  12.05.2003 не надає до   Державної   податкової  інспекції  в Ленінському районі  м. Севастополя декларації, бухгалтерську звітність та інші документи  та відомості, пов`язані з обчисленням та сплатою  податків, зборів (обов`язкових платежів),  що підтверджується довідкою про порушення податкового законодавства фізичною особою - суб`єктом підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” та п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.90 № 509 (з подальшими змінами і доповненнями), припинення підприємницької діяльності  здійснюється на підставі рішення суду у разі неподання  протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової  звітності згідно законодавства. Державній податковій інспекції надано право на звернення до суду із позовними заявами в даному випадку.

Згідно п.5 ст. 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” припинення господарської діяльності здійснюється фізичною особою -  підприємцем в порядку, передбаченому ст. 47 даного Закону.

За  такими  обставинами,  позовні  вимоги   ДПІ  у Ленінському районі міста Севастополя підлягають задоволенню, підприємницька діяльність суб'єкта підприємницької діяльності  ОСОБА_1    підлягає  припиненню.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Припинити підприємницьку діяльність Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1  (АДРЕСА_1,  ідентифікаційний код НОМЕР_1).

3. Заходи по підготовці документів для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності покласти на  відповідача -ОСОБА_1.

4. Надіслати копію постанови державному реєстратору Ленінської районної державної адміністрації        м. Севастополя, після набрання постановою законної сили, для внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

5. Скасувати заходи забезпечення позову.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

                            

Суддя                                                                                            С. А. Рибіна

                

повний текст постанови виготовлено 26.12.2006

               

Розсилка:

ДПІ в Ленінському районі міста Севастополя (м. Севастополь, вул. Кулакова, буд. 37)

СПД  ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)