Рішення №353818

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА


"25" грудня 2006 р.

Справа № 15/260-06-6960


Господарський суд Одеської області у складі:

судді Петрова В.С.

при секретарі Стойковій М.Д.


За участю представників сторін

Від позивача – Воронков В.О.;

Від відповідачів:

1) ВАТ „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” –Слободянюк О.Д.;

2) Національної комісії регулювання електроенергетики –не з'явився;


розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Приватного підприємства „Центуріон” до Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” та Національної комісії регулювання електроенергетики України про визнання дій неправомірними та стягнення 57,18 грн. -

ВСТАНОВИВ:


Приватне підприємство „Центуріон” звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” про визнання неправомірними дій щодо нарахування податку на додану вартість за спожиту електроенергію та стягнення 57,18 грн., посилаючись на те, що відповідач за спожиту електроенергію фізичною особою, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, за період з 15.07.2003 р. по 14.04.2006 р. стягнув з Кулаковської О.Д. відповідну плату, до складу якої входить податок на додану вартість у розмірі 16,6 відсотків, а відповідно до п. 1.2. ст. 1, ст. 2 Закону України „Про податок на додану вартість”, не є платниками податку на додану вартість фізичні особи, які не являються суб’єктами підприємницької діяльності.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 13.07.2006 р. порушено провадження у справі № 15/260-06-6960.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.10.2006 р. у справі № 15/260-06-6960 залучено в якості відповідача –Національну комісію регулювання електроенергетики України.

В ході розгляду справи позивач доповнив позовні вимоги вимогами про стягнення зайво сплаченої суми ПДВ з ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” і з Національної комісії регулювання електроенергетики України солідарно.

Так, відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі: справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві, крім: спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України, міждержавних договорів та угод віднесено до відання інших органів; справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що позовна заява в частині вимог про визнання дій відповідача –ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” неправомірними не підлягає розгляду у господарському суді.

Згідно п. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню у господарських судах України.

Таким чином, суд вважає за необхідне припинити провадження у справі в частині вимог позивача про визнання дій відповідача неправомірними.


Керуючись п. 1 ст. 12, п. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського

процесуального кодексу України, суд -


У Х В А Л И В:


Провадження у справі № 15/260-06-6960 в частині вимог Приватного підприємства „Центуріон” до Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” про визнання дій неправомірними припинити.


Ухвалу може бути оскаржено у 10-денний термін після її прийняття.Суддя Петров В.С.