Рішення №355891

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

         

23.11.06                                                                                           Справа№ 5/3093-15/371а

за позовною заявою ДПІ у Бродовському районі, м.Броди 

до відповідача Приватного підприємця ОСОБА_1, м.Львів

про припинення підприємницької діяльності.

Суддя  Т.Костів

при секретарі О.Вітинській

                                                                                 

Представники

Від позивача: Наконечна С.І.-завідувач юридичного сектора

Від відповідача: не з”явив.

Суть спору:   Розглядається адміністративний позов ДПІ у Бродовському районі, м.Броди до Приватного підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності.

          Ухвалою суду від 07.11.2006 року відкрито провадження у справі, справу призначено до судового розгляду на 23.11.2006 року.

          В судове засідання 23.11.2006р. представник позивача з'явився, уточнив позовні вимоги, а саме наполягав на припиненні державної реєстрації приватного підприємця. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач систематично порушує вимоги п.п.7.7.2 п.7.7. ст.7  Закону України “Про податок на додану вартість” щодо подачі до державних податкових органів звітності про результати фінансово-господарської діяльності. Такі дії відповідача перешкоджають позивачу належним чином здійснювати контроль за додержанням приписів податкового законодавства, наслідком чого може бути ненадходження до Державного бюджету України грошових коштів.

           Відповідач в судове засідання не з'явився, вимог ухвали суду не виконав, хоча у встановленому порядку своєчасно був повідомлений про час і місце розгляду справи, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст.71 КАС України.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги, які мають значення для справи, суд встановив наступне:

Відповідач -ОСОБА_1, як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований Бродівською районною державною адміністрацією НОМЕР_1.

Відповідно до акту, складеного працівниками позивача, відповідач більше року не подає до державних  податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), чим порушує вимоги підпункту 2 пункту 1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”. Як вбачається із матеріалів справи відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) не має, рахунки в установах банків відсутні.

Згідно із ч. 15 ст.58 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється, зокрема, на підставі рішення господарського суду у випадку здійснення діяльності, що суперечить закону.

Згідно з ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов”язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є  неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає,  що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, ч.15. ст.58 Господарського кодексу України, ст.36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” , ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд, -

                                      ПОСТАНОВИВ:

1.          Припинити державну реєстрацію Приватного підприємця ОСОБА_1 (м.Броди, АДРЕСА_1, ідн.код НОМЕР_2).

2.          Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (м.Броди, АДРЕСА_1, ідн.код НОМЕР_2) в доход державного бюджету 3,40 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили у відповідності із ст.254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Суддя                                                                                                       Костів Т.С.