Рішення №356562

У К Р А Ї Н А

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

м. Черкаси

"26" грудня 2006 р.                                                                       Справа №  13/5424а

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого судді Скиби Г.М., секретаря судового засідання Дяченко Т.В. в приміщенні господарського суду Черкаської області  м. Черкаси розглядає в  судовому засідання справу  за позовом   Смілянської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Сміла, вул. Леніна, 76

до  приватного підприємця ОСОБА_1, Черкаська обл., м.Сміла, АДРЕСА_1

про  припинення підприємницької діяльності

за участю представників сторін:

від позивача -Михайлюк О.О. -за довіреністю від 18.09.2006 р. №12921/10-050

від відповідача -участі не брали. Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду спору. Сторони не скористались своїм правом на участь представників в засіданні суду.

Позивач просить припинити підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_1 на підставі Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”. Заяву прийнято судом.

Відповідач  відзив на позов не подав, позовні вимоги не заперечив. Справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши  матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача,  господарський суд

В С Т А Н О В И В :

                Подано  позов  про припинення підприємницької діяльності приватного підприємця ОСОБА_1  у зв'язку  з неподанням  цим підприємцем більше  року  до органів  державної  податкової  служби  податкових  декларацій  та  документів  бухгалтерської  звітності.     

          Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1, як приватний підприємець зареєстрована як суб”єкт підприємницької діяльності   Смілянським міськвиконкомом 13.05.1996  р. і з 14.05.1996 р. перебуває на обліку  в Смілянській ОДПІ. 

          Відповідач не подає до органів державної податкової служби податкові декларації, документи бухгалтерської звітності згідно з чинним законодавством.

Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1  не звітував  до  податкового органу з 3 кварталу 2003 р.  

Приватний підприємець ОСОБА_1  заборгованості  по платежам  до бюджету не має, що підтверджується  довідкою Смілянської ОДПІ №НОМЕР_1.

          Пунктом 15 статті 58 Господарського кодексу України встановлено, що скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.

          За правилами п.15 статті 58 вказаного Кодексу скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності здійснюється при недотриманні останнім не тільки законів, а й інших актів, виданих органами державної влади і управління в межах наданої їм компетенції. 

          Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”, ч.1 п.33  Положення  про  державну  реєстрацію  суб'єктів  підприємницької  діяльності,  затвердженого  постановою  Кабінету  Міністрів України  від 25.05.98 року №740, неподання  суб'єктом  підприємницької  діяльності  протягом року  до органів  державної податкової  служби  податкових  декларацій, документів бухгалтерської  звітності, згідно з законодавством є підставою  для припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця за рішенням  господарського  суду .

                Пунктом 17 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено, що органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про припинення підприємницької діяльності фізичної особи за судовим рішенням.  

                 Відповідач доказів своєчасного подання до державної податкової  інспекції  податкових декларацій та документів бухгалтерської звітності суду не представив, що є підставою для задоволення позовних вимог Смілянської об'єднаної державної податкової інспекції.

          Відповідно  до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача в доход бюджету підлягає стягненню 3 грн. 40 коп. судового збору.

               На підставі викладеного, керуючись п.2 ст.46, п. 9-18 ст. 47, ст. 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”, ст.ст. 158, 160, 163 Кодексу  адміністративного судочинства України,   господарський суд,  -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні  вимоги  задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність підприємця  ОСОБА_1, Черкаська обл., м.Сміла, АДРЕСА_1, код НОМЕР_2, р/р відсутні.

Зобов'язати фізичну особу -підприємця ОСОБА_1, Черкаська обл., м.Сміла, АДРЕСА_1, код НОМЕР_2, р/р відсутні

здійснити державну реєстрацію припинення діяльності в установленому порядку.

Стягнути з відповідача -підприємця  ОСОБА_1, Черкаська обл., м.Сміла, АДРЕСА_1, код НОМЕР_2, р/р відсутні

в доход державного  бюджету  через   Смілянську ОДПІ  на користь УДК України в Черкаській області, рахунок № 31110095600002, МФО 854018, код бюджетної класифікації 22090200

3 грн. 40 коп. державного мита.

               Виконавчий лист  видати після набрання постановою законної сили. 

          Постанова (судове рішення) набирає законної сили після закінчення місячного строку з дня підписання постанови, оформленої відповідно до вимог ст. 167 КАС України. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу до апеляційного суду на вказану постанову через господарський суд Черкаської області.

           Копію постанови направити державному реєстратору та начальнику Смілянського райвідділу  УМВС України в Черкаській області до відому.   

                    

          Суддя                                                                                                                Г.М. Скиба