Рішення №359297

Справа № 22а-953/06                        Головуючий в суді першої інстанції Масенко Д.Є.

Категорія 14                              Доповідач в суді апеляційної інстанції Медведева Л.П.

УХВАЛА _ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада   2006 року                               Колегія суддів судової палати у цивільних

справах апеляційного суду Луганської області в складі:

Головуючого - Медведєвої Л.П.

Суддів              - Відєнєєвої   О.П.

Галан               Н.М.

при секретарі     - Анісімової  О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Луганську адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 14 серпня 2006 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення компенсації втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати,

ВСТАНОВИЛА :

Оскаржуваною постановою в задоволенні позову ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення компенсації втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати, відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилається на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та просить скасувати постанову і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Свої заперечення на приведену апеляційну скаргу відповідач в суд не надав.

В судовому засіданні позивач апеляційну скаргу підтримав, та пояснив, що стягнута з Луганського обласного військового комісаріату сума пенсії після її перерахунку йому була перерахована на його особистий рахунок у відділенні ощадного банку.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки не повідомив, про місце те час судово засідання його було повідомлено належним чином.

Заслухавши доповідь судді-доповідача вислухавши пояснення позивача ,дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила наступне.

Звернувшись до Ленінського районного суду м. Луганська з позовом до Луганського обласного- військового комісаріату-про стягнення компенсації втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати, позивач ОСОБА_1 зазначив, що відповідно до рішення Ленінського районного суду м.Луганеька від 04.11.2004 p., яким Луганський обласний військовий комісаріат було зобов'язано перерахувати виплачувану йому пенсію та виплатити її з урахуванням перерахування. На виконання цього рішення Луганський обласний військовий комісаріат зробив перерахування пенсії і у квітні місяці 2005 року виплатив йому недосплачену пенсію в сумі 32 599,20 гривень. Відповідно до Закону України „Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" він має право на таку компенсацію. Просив стягнути з відповідача на свою користь компенсацію за несвоєчасні нарахування і виплату пенсії в сумі 10 341,31 гривень.

За результатами судового розгляду справи судом першої інстанції були встановлені наступні обставини.

Рішенням Ленінського районного суду м.Луганська від 04 листопада 2004 року у справі позов ОСОБА_1 було задоволено, Луганський обласний військовий комісаріат було зобов'язано зробити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії з урахуванням щомісячної премії 33,3% з 01.07.1995року, надбавки 40% за службу в Збройних Силах України з  01.09.1999року до

31.12.2002     року, надбавки 100% грошового забезпечення відповідної категорії

військовослужбовців з 01.01.2003 року, надбавки за безперервну службу 90% з

01.05.2003       року,   стягнувши   суму   заборгованості,   виниклої   в   результаті

несвоєчасного перерахунку пенсії

Відмовляючи позивачу у позові, судом першої інстанції було зазначено, що при зверненні позивача до Луганського обласного військового комісаріату, вимоги щодо нарахування компенсації, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 року № 1427, не висувалися та відносно цього Луганським обласним військовим комісаріатом відмовлено не було, а також те, що згідно ст.2 Закону України від 19.10.2000р. „ Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" компенсація має місто у разі затримки на один і більш календарних місяців частини доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, за виключенням сум, які носять разовий характер, що у даному випадку і мало місце, оскільки сплачена позивачу сума 32 599,20 гривень мала разовий характер, при цьому строки виплати пенсії не порушувалися.

За результатами розгляду апеляційної скарги колегія суддів апеляційного суду визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права ,виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач- перебуває на пенсійному забезпеченні у  Луганському обласному військовому комісаріаті  і  отримує пенсію.   Рішенням   суду   у   цивільній   справі   за  позовом  ОСОБА_1   до Луганського обласного військового комісаріату про неправомірні дії посадових осіб по нарахуванню йому пенсії, Луганський обласний військовий комісаріат було зобов'язано провести перерахування пенсії. На виконання рішення суду Луганський  обласний  військовий  комісаріат  перерахував  розмір  належної ОСОБА_1 пенсії та в квітні місяці 2005 році    позивачу одноразово була зарахована   на його особистий рахунок у відділенні Ощадного банку певна недорахована сума після перерахування розміру пенсії.

Відповідно до ст.2 Закону України „Про компенсацію громадянам частини втрати доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19 жовтня 2000 року № 2050-Ш компенсація громадянам частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплат доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі слід розуміти доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру.

Відповідно до ст.4 зазначеного Закону виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Таким чином, зазначена компенсація виплачується при наступних

умовах:

-     порушення строків виплати доходів, а саме : щомісячних платежів /

заробітна плата, стипендія, пенсія / ;

-     доходи повинні бути нараховані;

· затримка виплати доходу на один і більше календарних місяців ;

· доходи не повинні мати разового характеру;

-     виплата   суми   компенсації   провадиться  у   тому   ж   місяці,   у   якому

здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Як було зазначено раніше, у процесі виконання рішення суду позивачу відповідачем було перераховано розмір отримуваної ним / позивачем/ пенсії та останнім одноразово була отримана сума перерахованого розміру пенсії. Виплата цієї суми мала разовий характер, до категорії щомісячних платежів вона не відноситься, заборгованістю також не є, тому вимоги позивача про стягнення компенсації після отримання ним цієї суми, правильно визнані судом першої інстанції необгрунтованими.

При викладених обставинах судом першої інстанції при ухвалені оскаржуваного позивачем рішення колегія суддів апеляційного суду не знаходить порушення норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги про те, що судом першої інстанції в оскаржуваному рішенні зазначено, що однією з підстав відмови у задоволенні його позову до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення компенсації є те, що він не вимагав раніше від відповідача компенсації, є помилковими, так як суд першої інстанції в оскаржуваному рішенні зазначив, що позивачем при заявлені позову до Луганського обласного військового комісаріату про перерахування пенсії, по якому є рішення суду від 04.11.2004.,не вказував, що відповідач порушує строки виплати отримуваної ним до перерахування пенсії і не вимагав нарахування та стягнення компенсації.

На підставі наведеного, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про залишення апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 14 серпня 2006 року по адміністративній справі за його позовом до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, без задоволення, а постанови суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 160,198,200 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду М.Луганська від 14 серпня 2006 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату про стягнення компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, залишити без задоволення, а постанову суду -без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак, може бути оскаржена у касаційному порядку протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України.