Рішення №359308

22ц-23896

УХВАЛА   -

        Про залишення без розгляду апеляційної скарги

13 листопада 2006 року, суддя судової палати в цивільних справах   апеляційного суду Луганської області Пригорнєва Л.І., розглянувши справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на  рішення Свердловського міського суду луганської області від 17 травня 2006 р. за позовом ОСОБА_1 до ДП „Свердловантрацит" про видачу вугілля на побутові потреби , -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Свердловського міського суду Луганської області від 17 травня 2006 р. у задоволенні позову ОСОБА_1. відмовлено.

На вказане рішення позивачкою 01.11.2006 р. надано апеляційну скаргу.

Розглянувши матеріали справи, судова колегія вважає, що підстав для відкриття апеляційного провадження не вбачається.

Ст.. 294, 295 ЦПК України встановлено порядок та строки апеляційного оскарження рішень та ухвал суду першої інстанції, згідно з яким, спочатку протягом десяти днів з дня проголошення рішення подається заява про апеляційне оскарження цього рішення , а сама апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подачі вказаної заяви, також апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо вона подається у строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачкою оскаржується рішення суду від   17.05.2006 р.

29.05.2006 р. позивачкою було подано заяву про апеляційне оскарження вказаного рішення, а 16.06.2006 р. позивачка на це рішення подала апеляційну скаргу, яка відповідно до ухвали апеляційного суду від 23 серпня 2006 р. була повернута позивачці у зв'язку з не усуненням нею недоліків відповідно до   ухвали судді від 19 липня 2006 р.

Нова апеляційна скарга позивачкою була надана 01.11.2006 p., тобто вже після закінчення строку на ії подачу.

Згідно зі ст.. 294 ЦПК України апеляційна скарга подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою сторони, яка її подає, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивачка не подала заяви про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження вказаного рішення суду, і не зазначила такого прохання в самій апеляційній скарзі, тому ця апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду, що не позбавляє її права подати таку заяву.

Керуючись ст.. 294 ЦПК України, -УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Свердловського міського суду Луганської області від 17 травня 2006 р. за позовом ОСОБА_1 до ДП „Свердловантрацит" про видачу вугілля на побутові потреби -залишити без розгляду.

Ця ухвала апеляційного суду набирає чинності з моменту її проголошення, та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України в двомісячний строк після її проголошення.