Рішення №359314

Справам 22а-743/06 Категорія:

Г оловуючий у 1 інстанції:

Лизенко LB.

Доповідач: Маляренко І. Б.

ПОСТАНОВА Іменем України

" 22 " листопада 2006 року                                             колегія суддів судової палати з цивільних

справ апеляційного суду Луганської області у складі: Головуючого: Маляренко І.Б. Суддів: Яресько А.В., Луганської В.М. За участю секретаря: Сотнікової О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області

на постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 07 червня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області про стягнення матеріальної допомоги учасникам бойових дій,

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваною постановою позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області про стягнення матеріальної допомоги учасникам бойових дій задоволено частково.

Суд стягнув з Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області на користь ОСОБА_1. заборгованість з щорічної одноразової допомоги за 2005 рік у сумі 1410 гривень;

у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1. до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області про стягнення щорічної одноразової допомоги за 2003-2004 pp. суд відмовив за пропуском строку звернення до адміністративного суду.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови Лисичанського міського суду Луганської області від 07 червня 2006 року як такої, що прийнята з порушенням норм матеріального і процесуального права, і прийняття нової постанови про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши доповідача, пояснення позивача, перевіривши законність і обгрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає скаргу такою, що підлягає задоволенню частково.

Приймаючи рішення про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1., суд не взяв до уваги наступного.

Дійсно, ч.5 ст. 12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено, що щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п"яти мінімальних пенсій за віком.

Але ч.2,3 ст. 95 Конституції України передбачено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Держава прагне до збалансованості бюджету України.

Згідно із статтею 96 Конституції України, державний бюджет України затверджується щорічно Верховною Радою України на період з 1 січня по 31 грудня, а за особливих обставин -на інший період.

Кабінет Міністрів України не пізніше 15 вересня кожного року подає до Верховної Ради України проект закону про Державний бюджет України на наступний рік.

Тобто, Державний бюджет України на відповідний рік планується виходячи з існуючих фінансових можливостей держави та гарантує виплату окремих видів компенсацій і допомог у розмірах, встановлених відповідними статтями Держбюджету.

Законами України „Про Державний бюджет України на 2003 рік", „Про Державний бюджет ~ України на 2004 рік", „Про Державний бюджет України на 2005 рік" (ст. ст. 28,44 і 34 відповідно)були встановлені такі розміри сум одноразової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій: 90,120 та 250 грн

Одноразова допомога у зазначених розмірах була виплачена позивачеві у відповідні роки, чого ним не заперечувалось.

Рішенням КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ від 1 грудня 2004 року N 20-рп/2004, дійсно визнано такою, що не відповідає Конституції України, а отже і не діючою з моменту прийняття, ст. 44 Закону України про „Про Державний бюджет України на 2004 рік".

Відповідно до ч. 1 ст.З Бюджетного Кодексу України, бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

Вищезазначене рішення КСУ було прийняте в межах календарного 2004 року, а отже розмір виплати повинен був відповідати вимогам ч.5 ст. 12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

В даному випадку позивач, звернувшись до суду у квітні 2006 року, дійсно пропустив строк на звернення до суду із вимогами про стягнення на його користь як учасника бойових дій щорічної одноразової допомоги за 2003,2004 роки.

Згідно із ст. 100 КАС України, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

На а.с. 15 знаходиться клопотання начальника УПСЗН про необхідність застосування судом строку звернення до адміністративного суду.

Що стосується висновку суду про можливість застосування положень рішення КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ від 1 грудня 2004 року N 20-рп/2004 до відповідних статей Законів України„Про Державний бюджет України на 2003 рік", „Про Державний бюджет України на 2005 рік" з огляду на їх тотожність, то це, виходячи з вищенаведеного,протирічить діючому законодавству України.

Таким чином, оскаржувана постанова в частині стягнення на користь ОСОБА_2. заборгованості з щорічної одноразової допомоги за 2005 рік у сумі 1410 грн. грн. не відповідає вимогам діючого законодавства.

Згідно із п.2 ч.І ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право змінити постанову суду.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 195,198,201,205,207 КАС України, колегія судців -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області - задовольнити частково,

постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 07 червня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської області про стягнення матеріальної допомоги учасникам бойових дій - змінити: -    скасувати в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради Луганської

області про стягнення матеріальної допомоги учасникам бойових дій за 2005 рік у сумі 1410

грні прийняти в цілі частині нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог - ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення

Лисичанської міської ради Луганської б ласті про стягнення матеріальної допомоги учасникам

бойових дій за 2005 рік за необґрунтованістю заявлених вимог; -   в іншій частині постанову суду залишити без змін.

Постанова набирає чинності негайно, але протягом місяцяможе бути оскаржена шляхом   - подачі касаційної скарги до Вищого Адміністративного Суду України.