Рішення №359330

УХВАЛА ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

справа   2 2Ц-3366                             с у д д я    у    1    і н с т . - Б є л я є в а   Л . О .   -

категорія____________                           с уддя -допо в ідач    Коротенко    Є. В.

14 листопада 2006 року

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області складі:

головуючого - судді Коротенко Є.В.,

суддів Карайван Т.Д., Дмітрієвої Л.Д.

при секретарі Кагадій І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань апеляційного суду Луганське області клопотання Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" пр поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Краснолуцького міського суду Луганське області від 19.12.2005 року за позовом ОСОБА_1 до Державног підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" про стягнення середнього заробітку з час затримки розрахунку,

встановила:

Державне   підприємство   "Краснолуцьке   шахтопрохідницьке   управління"   звернулось апеляційний суд з  клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження    рішень Краснолуцького міського суду Луганської області від 19.12.2005 року, посилаючися на наступ обставини.

ОСОБА_1. звернувся до Краснолуцького міського суду Луганської області з позовом ;: Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" про стягнення середньо: заробітку за час затримки розрахунку. Рішенням Краснолуцького міського суду Луганської облас від 19.12.2005 року позовні вимоги ОСОБА_1 були повністю задоволені.

З цим рішенням суду Державне підприємство "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управлінн не згодно, у зв'язку з чим 18.10.2006 року звернулось до апеляційного суду Луганської області відповідною апеляційною скаргою. Строк на апеляційне оскарження воно пропустило, оскільки , час розгляду вказаної цивільної справи у складі працівників відповідача не було компетентно: юриста. Оскільки можливість юридично вірно оцінити рішення Краснолуцького міського су_ Луганської області від 19.12.2005 року у підприємства з'явилась нещодавно, апеляційна скар. подана тільки зараз. Тому Державне підприємство "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управлінн: просить суд поновити йому строк на апеляційне оскарження вказаного рішення суду перш інстанції.

У судовому засіданні представник Державного підприємства "Краснолуць; шахтопрохідницьке управління" клопотання підтримав, просив строк поновити.

ОСОБА_1та його представник ОСОБА_2. в судовому засіданні проти поновлен: строку заперечували.

Колегія суддів, вислухавши доповідача, пояснення сторін, оглянувши матеріали справ приходить до наступного.

Судом встановлено, що Державне підприємство "Краснолуцьке шахтопрохідниць; управління" є стороною у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ; Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" про стягнення середньо: заробітку за час затримки розрахунку.

ОСОБА_1звернувся до Краснолуцького міського суду Луганської області з позовом : Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" про стягнення середньо:

заробітку за час затримки розрахунку. Рішенням Краснолуцького міського суду Луганської області від 19.12.2005 року позовні вимоги ОСОБА_1 були повністю задоволені.

З цим рішенням суду Державне підприємство "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління"

згідно, у зв'язку з чим 18.10.2006 року звернулось до апеляційного суду Луганської області з

відповідною апеляційною скаргою. Строк на апеляційне-оскарження воно пропустило, тому апелянт

іросить суд поновити  йому строк на апеляційне оскарження вказаного рішення суду першої

нстанції.

Встановлено, що Краснолуцький міський суд розглянув позов ОСОБА_1 . зановича до Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління"  про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку 19.12.2005 року, тоді ж судом було постановлено і проголошено рішення суду по цій справі. В цьому судовому засіданні брав участь і іредставник відповідача - Прокопова Інна Миколаївна, яка, маючи відповідну довіренність, визнала юзов повністю, давала суду пояснення, була присутня при проголошенні рішення суду (а.с.4б, 53). Ці обставини Державним підприємством "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" не оспорюються.

Відповідно до ч.І ст.294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно з ч,4 ст.295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання іаяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до ч.З ст.294 ЦДК України, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна ;карга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Заяву про апеляційне оскарження рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 19.12.2005 року Державне підприємство "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" не додавало, а апеляційну скаргу подало лише 18.10.2006 року, тобто за межами строку, остановленного для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ніяких причин пропуску строку на апеляційне оскарження, які можна було б вважати поважними, апелянт не вказав, суд підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження вішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 19.12.2005 року за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку не находить.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.72, 73, 294 ЦПК України, колегія суддів,

ухвалила:

Клопотання Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 19.12.2005 року залишити без задоволення, а апеляційну скаргу Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" на рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 19.12.2005 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Краснолуцьке шахтопрохідницьке управління" про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку залишити без розгляду через пропуск строку на апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її оголошення, однак її може бути оскаржено шляхом подання касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції: Верховного Суду України.