Рішення №359331

Справа № 22ц- 3254

Категорія_________

Головуючий в 1 інстанції: Чигрина Л.Г. Доповідач: Коротенко Є.В.

УХВАЛА

Іменем України

14.листопада 2006 року

Судова колегія судової палати у цивільних справах-апеляційногосуду.Луганської області в складі:

головуючого - судді Коротенко Є.В.

суддів-Карайван Т.Д., Дмітрієвої Л.Д.

при секретарі - Кагадій 1.1., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Луганську цивільну справу за апеляційно: скаргою ОСОБА_1 на рішення Антрацитівського міського суду Луганської області від 13 вересня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктурізація" про зобов'язання надань побутового вугілля,

встановила:

В серпні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДП "Області дирекція "Луганськвуглереструктурізація" про зобов'язання надання побутового вугілля за 200 2006 p.p., змінивши потім свої позовні вимоги до відповідача, прохаючи суд зобов'язати Д "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктурізація" забеспечити його побутовим вугіллям за 2006 рік у кількості 5900 кг.

При цьому позивач посилався на наступні обставини.

З ІНФОРМАЦІЯ_1 (з перервами) він працював на шах "Центральна" Державного підприємства "Антрацит", звідки звільнився у зв'язку з інвалідністю, я:-перешкоджала виконуваній роботі (п.2 ст.40 КЗпП УРСР).

Згодом шахта була ліквідована, правонаступником цієї шахти стало Державне підприємств "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктурізація".

Як пенсіонер підприємства, відповідно до Інструкції "Про порядок забеспечення трудящі: виробничих одиниць, підприємств і організацій вугольної промисловості паливом на побуте потреби" від 11.05 1976 року, пункту 12.10 Галузевої Угоди між Міністерством палива та енергетик України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України від 03.07.2001 року, Закону України "Гірничий Закон України" від 06.10.1999 року, колективного договору користувався і, на його думку, користується правом на одержання вугілля на побутові потреби в. відповідача.

У 2006 році від звернувся до відповідача з проханням виписати йому талони на безоплатні отримання побутового вугілля за 2006 рік, але йому в цьому було відмовлено у зв'язку з тим, ш його будинок був газифікований. З відмовою відповідача не згоден, оскільки і по теперешній час проживає на своєму подвір'ї разом із сім'єю та має піч на твердому паливі, і тому побутове вугілля йому необхідне для опалення приміщення та приготування їжі.

Тому, вважаючи, що він має право на безоплатне забезпечення побутовим вугіллям за нормо: 5900  кг  на  будинок  правонаступником   підприємства,  з  якого  він  вийшов  на  пенсію,  тобі відповідачем, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДП "Обласна дирекції "Луганськвуглереструктурізація"   про   зобов'язання  надання  побутового  вугілля  за  2006   рік кількості 5900 кг.

Рішенням Антрацитівського міського суду Луганської області від  13  вересня 2006 року задоволенні позову ОСОБА_1 до Державного підприємства "Обласна дирекції "Луганськвуглереструктурізація" про зобов'язання надання побутового вугілля було відмовлено.

Не погодившись з вказаним рішенням, ОСОБА_1. звернувся до апеляційного суду Луганської області з відповідною апеляційною скаргою, в-якій просить скасувати вказане рішення  суду у зв'язку з тим, що постановлене рішення є незаконним та необгрунтованим, оскільки, на його думку, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про те, що будинок опалюється газом. В будинку після газифікації залишилась піч на твердому паливі, яка використовується для опалення будинку і приготування  їжі. Тобто після проведення до житлового будинку газу нічого не змінилось.

Апелянт в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій прохає справу розглядати без його участі.

Представник   відповідача   у   письмових   запереченнях - та   в   судовому   засіданні   доводи

апеляційної  скарги   не  визнав,   вказавши,   що  рішення  суду  першої  інстанції  є  законним та

обгрунтованим. При цьому представник відповідача додатково повідомив,  що про газифікацію

будинку позивача відповідачу стало відомо лише в 200-6 році, у зв'язку з чим лише тоді і було

припинено безкоштовне забеспечення ОСОБА_1. побутовим вугіллям.

Заслухавши доповідача, пояснення сторін, що з'явилися, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та обгрунтованність рішення суду, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.

Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне . по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом першої інстанції у відповідності до вимог ст.ст.212, 213 ЦПК України були повно і всебічно дослідженні обставини справи та дана належна оцінка доказам, на які сторони посилалися в суді першої інстанції. Суд правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Відмовляючи в задоволенні позову ОСОБА_1 до Державного підприємства "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктурізація" про зобов'язання надання побутового вугілля, суд першої інстанції правильно виходив з того, що, газифікувавши в квітні 2005 року свій житловий будинок та літню кухню, розташовані за адресою: м.Антрацит, АДРЕСА_1, встановивши при цьому, згідно проекту, в житловому будинку опалювальний котел АОГВ 7,5 і газову плиту ПГ 4, а в літній кухні - газову плиту ПГ 2 (а.с.22,23), ОСОБА_1. втратив право на безоплатне отримання палива на побутові потреби.

Так, відповідно до ст.43 Закону України "Гірничий Закон України" від 06.10.1999 року (із змінами та доповненнями), підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором, зокрема, пенсіонерам-чоловікам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років; на роботах, пов'язаних із подземними умовами - не менше ніж 15 років; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років.

Відповідно до ст.48 вказанного Закону, після ліквідації або консервації гірничого підприємства забеспечення вугіллям на побутові потреби здійснюється, зокрема, непрацюючим пенсіонерам та інвалідам праці, в межах тарифної угоди правонаступником.

Згідно із ч.2 п. 12.10 Галузевої Угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (із змінами та доповненнями) безоплатне забеспечення вуглем працівників та пенсіонерів вугольної промисловості здійснюється за нормою 5,9 тонни на рік на житловий будинок або квартиру.

Відповідно до розділу І Інструкції "Про порядок забеспечення трудящих виробничих одиниць, підприємств і організацій   вугольної промисловості паливом на побутові потреби" від 11.05 1976

року, правом на безоплатне отримання вугля користуються особи, які мешкають в будинках пічним опаленням або пічними кухонними вогнищами.

Згідно із п.5.1 вказаної Інструкції, побутове паливо безоплатно надається особам, як мешкають у будинках з пічним опаленням і (або) кухонними вогнищами на твердому паливі.

Відповідно до повідомлення Антрацитівського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства за адресою-:'м.Антрацит, АДРЕСА_1 з 11 квітня-2005-року, згідн. проекту НОМЕР_1, газифіковані житловий будинок та літня кухня. В будинку встановлені опалювальний котел АОГВ 7,5 (опалювальна площа - 54,7 м2) і газова плита ПГ 4, а літній-кухні - газова плита ПГ 2. Затвказаною адресою зареєстрована 1 особа (а.с.22, 23. Позивач цей час від газопостачання не відключений.

Згідно із ч.9 п.12.10 Галузевої Угоди між Міністерством палива та енергетики України всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (із змінами та доповненням!! непрацюючим пенсіонерам, іншим особам, які мають право на безоплатне отримання вугіллю відпрацювавшим вказаний строк, але мешкаючим в будинках із центральним опаленням аб. іншим не пічним опаленням, компенсуються витрати по оплаті за комунальні послуги (за газ електроенергію) по фактичним затратам на один житловий будинок або квартиру, але н більше, ніж на суму вартості встановленої норми відпуску вугілля на побутові потреби за рік.

Із змісту вказаної норми вбачається, що за наявності в житловому будинку не пічного опаленн (без врахування наявності в будинку пічи) особа втрачає право на безоплатне отримання вугілля побутові потреби, отримуючи при цьому право на компенсацію витрат по оплаті за комунальні послуги (за газ і електроенергію) по фактичним затратам.

Посилання в апеляційній скарзі ОСОБА_1. на те, що газ ним до будинку був проведенії тільки для того, щоб інколи приготувати їжу, безпідставні, оскільки вони спростовуються повідомленнями Антрацитівського міжрайонного управління по експлуатації газового господарств; згідно яких в будинку за адресою: м.Антрацит, АДРЕСА_1 встановлені опалювальний коте АОГВ 7,5, опалювальна площа - 54,7 м2 (а.с.22, 23).

Таким чином, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального ч процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справі Судом першої інстанції постановлене правильне по суті і справедливе рішення.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст.304, п.1 ст.307, 308, 314-315, 317, 319 ЦП-України, судова колегія

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Антрацитівського міського сул Луганської області від 13 вересня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктурізація" про зобов'язання надань побутового вугілля в натурі відхилити.

Рішення Антрацитівського міського суду Луганської області від 13 вересня 2006 року г. цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ДП "Обласна дирекція "Луганськвуглереструктурізація" про зобов'язання надання побутового вугілля в натурі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, однак її може бути оскаржено шляхом. подання касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції: Верховного Суду України.