Рішення №359343

Справа№22а - 717                                                                            Головуючий в першій

                                                  інстанції: Добривечір Л. Д.

Доповідач: Мясоєдова С.С.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2006 року                                                                   М.Луганськ

Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області у складі:

головуючого: Мясоєдової С.С

суддів: Васюкової В.І., Оробцової Р.І.

при секретарі: Анісімової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ у Станично - Луганському та Новоайдарському районі на постанову Новоайдарського районного суду Луганської області від 26 травня 2006 року, за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ у Станично - Луганському та Новоайдарському районі про скасування постанови № НОМЕР_1, -

ВСТАНОВИВ:

В березні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ у Станично-Луганському та Новоайдарському районі про скасування постанови № НОМЕР_1 посилаючись на те, що з ним стався нещасний випадок на виробництві, а саме він працював ІНФОРМАЦІЯ_1 шахтоуправління № 54 в м.Антрацит, де 14 жовтня 1960 року з ним і стався нещасний випадок. Дані обставини підтверджуються копіями трудової книжки та акту про нещасний випадок. З 24 жовтня 1960 року йому встановлена 2 група інвалідності безстроково, що підтверджується довідкою, наданою обласною психіатричної ВТЕК №1. 6 листопада 2001 року відповідач видав постанову НОМЕР_2 про продовження раніше призначеної страхової виплати ОСОБА_1., внаслідок нещасного випадку на виробництві, що стався 14 жовтня 1960 року за час роботи в ОАО шахта ім. 50-річчя Радянської України, що входила до складу шахтоуправління № 54 м. Антрацит. В цій постанові вказано, що документи передані особовою справою потерпілого № НОМЕР_3 по акту приймання- передачі № НОМЕР_4, де також в п.1 Постанови вказано на нормативні документи, а також висновок МСЕК від 26 жовтня 1990 року серія НОМЕР_5 згідно з яким у нього стійка втрата професійної працездатності 60%, безстроково. Відповідач, вказаною постановою продовжив раніше призначену щомісячну грошову суму в розмірі 355 грн, 67 коп, і вказав, що ці виплати проводити з 1 листопада 2001 року безстроково. Але 28 квітня 2005 року своєю постановою № НОМЕР_1 відповідач припинив йому виплату щомісячної грошової суми на той час в розмірі 715грн. 28коп., вказавши на відсутність документів медекспертної справи.

У зв'язку з чим ОСОБА_1. просить суд скасувати постанову № НОМЕР_1 Відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ у Станично-Луганському та Новоайдарському районі про припинення виплати щомісячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку в розмірі 715грн. 28 коп та визнати незаконним рішення відповідача, зобов'язав відповідача виплатити щомісячні грошові суми, починаючи з 1 травня 2005 року.

Постановою Новоайдарського районного суду Луганської області від 26 травня 2006 року позов задоволено в повному обсязі. Зобов'язано начальника відділення виконавчої дирекції Фонду № НОМЕР_1 скасувати постанову. Зобов'язав начальника

відділення виконавчої дирекції Фонду виплатити позивачу грошові суми, починаючи з 1

травня 2005 року.

В апеляційній скарзі начальник Відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ у Станично - Луганському та Новоайдарському районі просить рішення суду скасувати та закрити провадження у справі, посилаючись на  неправильне застосування норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював в ОАО шахта ім. 50 річчя Радянської України.

14 жовтня 1960 року під час роботи позивач отримав пошкодження здоров'я внаслідок нещасного випадку, що підтверджується актом про нещасний випадок на виробництві а.с.10.

Згідно довідки серія НОМЕР_5 від 24 жовтня 1990 року виданої обласною психіатричної МСЕК №1 ОСОБА_1 призначена друга група інвалідності та встановлено 60 % втрати працездатності безстроково.

Таким чином, ці документи, є підставами для нарахування позивачу щомісячних грошових виплат.

При таких обставинах суд першої інстанції правильно дійшов до висновку, що постанова начальника відділення виконавчої дирекції Фонду від 28 квітня 2005 року є неправомірною і підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 200, 199 КАС України колегія суддів судової палати з цивільних справах апеляційного суду Луганської області

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ у Станично -Луганському та Новоайдарському районі відхилити.

Постанову Новоайдарського районного суду Луганської області від 26 травня 2006 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом місяця до касаційної інстанції -Вищого адміністративного суду України .