Рішення №359379

Справа 22а-938

Головуючий першої інстанції Масенко Д.Э. Доповідач Васюкова В.І.

Ухвала. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2006 року                                                                                      м. Луганськ.

Судова колегія палати в цивільних справах Апеляційного суду Луганської області в складі Головуючого Васюкової В.І.

Суддів: Оробцової P.І.,Мясоєдової С.С.

За участю секретаря Анісімовой О.В..

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Ленінського районного суду м.Луганська від 08.серпня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до департаменту державної виконавчої служби у Ленінському районі м. Луганська про скасування постанови державного виконавця від 20 січня 2006 року про стягнення виконавчого збору у розмірі 1000 грн.

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2006 року позивач звернувся до Ленінського районного суду м. Луганська з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними та скасування постанови про стягнення виконавчого збору у розмірі 1000 грн.

В обгрунтування вимог посилався на те, що він є боржником у виконавчому провадженні по виконанню виконавчого листа №1-646, виданого на підставі рішення Харківського райсуду.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Луганська від 08.серпня 2006 року суд закрив провадження по справі на підставі п.1 ст.1 ст.157 КАС України.

В апеляційної скарги позивач просить ухвалу суду скасувати, постановити нову ухвалу оскільки вважає його таким, що не відповідає вимогам закону.

Заслухавши доповідача, дослідивши надані докази, перевіривши законність та обгрунтованість ухвали суду першої інстанції, обговоривши доводі апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.

З матеріалів справи та оскаржуваної ухвали вбачається, що позов було заявлено на підставі КАС України, справа судом першої інстанції відкрита також за правилами КАС України.

Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно зі ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження мають право звернутися до суду зі скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС під час виконання судового рішення,ухваленого відповідно до ЦПК України, порушено їх права чи свободи.

Як вбачається з матеріалів справи, у даному випадку між сторонами виник спір, пов'язаний з виконанням рішення Харківського районного суду Харківської області, виконавчій лист №1-646,тому суд обгрунтовано дійшов висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Ухвала відповідає вимогам ст.157 п.1 ч.1 КАС України.

Керуючись ст. 195,199,203 КАС України, судова колегія судової палати в цивільних справах апеляційного суду Луганської області, -

Ухвалила : Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Ленінського районного суду М.Луганська від 08.серпня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до департаменту державної виконавчої служби у Ленінському районі м. Луганська про скасування постанови державного виконавця від 20 січня 2006 року про стягнення виконавчого збору у розмірі 1000 грн. залишити без задоволення.

Ухвалу Ленінського районного суду м. Луганська від 08.серпня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до департаменту державної виконавчої служби у Ленінському районі м. Луганська про скасування постанови державного виконавця від 20 січня 2006 року про стягнення виконавчого збору у розмірі 1000 грн. залишити без змін.

Роз'яснити ОСОБА_1       його право на звернення до суду в порядку цівільного судочинства в порядку ст 384 ЦПК України.

Ця ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом місяця після її проголошення.