Рішення №359395

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"21" грудня 2006 р.

Справа  № 1/466-06-12187

      За позовом: Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси

       до відповідача: фізчна особа -підприємець ОСОБА_1

      про припинення підприємницької  діяльності.

                 Суддя      Гарник Л.Л.

Представники:

від позивача: Скутельникова І.О. -згідно довіреності;

від відповідача: представник не з'явився.

Суть спору: про припинення підприємницької діяльності відповідача.

         Відповідач у засідання не з”явився, відзив на позов не надав, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до вимог ст. 75 ГПК України.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника  позивача, дослідивши матеріали справи , суд встановив:  

25.10.2005р. Центральною райадміністрацією м. Одеси  за НОМЕР_1  зареєстровано фізичну особу підприємця -ОСОБА_1  за юридичною адресою:АДРЕСА_1,  ІК НОМЕР_2, п/р відсутні.

Перевіркою, проведеною  ДПІ  у Приморському районі  встановлено, що відповідач -фізична особа підприємець -ОСОБА_1 з 31.01.2005р. по теперішній час не надає до інспекції податкових декларацій, інших документів бухгалтерської звітності, про що ДПІ у Приморському районі м.Одеси складено Акт НОМЕР_3 про неподання податкової звітності.

Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” (зі змінами від 17.02.1998р №320-XIV), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і  зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” № 755-ІV від 15.05.2003р., неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону -є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.

Враховуючи викладене, відповідно до ст. 104 Цивільного кодексу України, п.15 ст. 58, ст. 59 Господарського кодексу України -  юридична особа підлягає припиненню.

Таким чином, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені документально і підлягають задоволенню в повному обсязі.

За таких обставин, суд вважає за можливе припинити підприємницьку діяльність фізичної особи  підприємця ОСОБА_1 та зобов'язати у порядку, передбаченому ст.ст. 33, 38  Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003р. № 755-ІV,  державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності  ОСОБА_1, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, й внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців запис щодо судового рішення  про припинення підприємницької діяльності -фізичної особи підприємця ОСОБА_1, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, а також передати органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичній особі, щодо якої було прийнято судове рішення, повідомлення про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису. Разом з цим, оскільки на вимогу господарського суду щодо надання позивачем персонального складу комісії (ліквідаційної комісії, ліквідатора тощо), узгодженого з органом, що здійснює державну реєстрацію, СДПІ у Приморському районі м. Одеси до господарського суду складу комісії подано не було, суд вважає за можливе зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців запис, у якому вказати голову ліквідаційної комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи згідно п. 6 ст. 38 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

Витрати по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести за рахунок відповідача, згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105 ЦК України, п.15 ст. 58, ст. 59 ГК України, ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1.          Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи підприємця - ОСОБА_1, зареєстрованого за юридичною адресою:АДРЕСА_1,  ІК НОМЕР_2, п/р відсутні.

2.          Державному реєстратору Приморської райдержадміністрації Одеської міської ради внести до Єдиного державного реєстру юридичних  та фізичних осіб - підприємців запис щодо судового рішення  про припинення підприємницької діяльності -фізичної особи підприємця ОСОБА_1.

3.          Державному реєстратору Приморської райдержадміністрації Одеської міської ради передати органам  статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та фізичної особи підприємця -ОСОБА_1, повідомлення про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб -підприємців запису щодо судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця  ОСОБА_1.

4.          Державному реєстратору  Приморської райдержадміністрації Одеської міської ради провести державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця -  ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 м/н, м. Чжецзян, КНР адреса:АДРЕСА_1,  ІК НОМЕР_2, п/р відсутні.)

5.          Стягнути з фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 м/н, м. Чжецзян, КНР адреса:АДРЕСА_1,  ІК НОМЕР_2, п/р відсутні.)

- на користь державного бюджету України на р./р. 31110095500008 управління Держказначейства в  Одеській області, МФО 828011, код ЕДРПОУ 23213460, КБК -22090200 - витрати з оплати державного мита у сумі 85 /Вісімдесят п'ять/ грн. 00 коп. через відділ ДПІ у Приморському районі   м. Одеси;

6.          Стягнути з фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 м/н, м. Чжецзян, КНР адреса:АДРЕСА_1,  ІК НОМЕР_2, п/р відсутні.)

- на користь ДП "Судовий інформаційний центр" р/р 26002014180001 у ВАТ "Банк Універсальний", м. Львів, МФО 325707. Код ЄДРПОУ 30045370) витрати на ІТЗ судового процесу у розміру 118 /Сто вісімнадцять/ грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його прийняття.

Накази видати після набрання рішенням законної сили

Суддя                                                                                       ###### #.#.