Рішення №360427

 У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

4 грудня 2006 року колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі:

                     Левченка Є.Ф.,  Романюка Я.М.,  Сеніна Ю.Л.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спадкового майна, вселення й виселення та за зустрічним позовом про визнання свідоцтва про право на спадщину частково недійсним та визнання права власності на майно, за касаційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 25 березня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області від 22 червня 2005 року,

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_2  звернулася до Верховного Суду України з касаційною скаргою на ухвалу Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 25.03.2005 р., залишену без змін ухвалою Апеляційного суду Івано-Франківської області від 22.06.2005 р., якою визнано неподаною заяву скаржниці про перегляд судових рішень за винятковими обставинами.

В обґрунтування касаційної скарги ОСОБА_2 посилається на порушення судами норм процесуального права, в зв'язку з чим ставить питання про скасування ухвалених судових рішень.

Колегія суддів дійшла висновку, що підстави для перегляду судових рішень відсутні, виходячи з наступного.

Визнаючи заяву про перегляд судових рішень за винятковими обставинами неподаною, місцевий суд виходив з того, що ця заява не містила необхідних для її розгляду відомостей, зокрема, даних про наявність виняткових обставин, а у встановлений судом строк ці недоліки ОСОБА_2 усунуті не були.

Апеляційний суд обґрунтовано погодився з  висновками місцевого суду та залишив його ухвалу без змін.

Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судами норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що ухвали судів першої та  апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального права та відсутні передбачені ст. 342 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування ухвали суду.

Наведені у касаційній скарзі доводи висновки судів першої та апеляційної інстанції не спростовують.

Керуючись ст.ст. 332, 336  ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у  х  в  а  л  и  л  а :

Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

Ухвалу Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 25 березня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Івано-Франківської області від           22 червня 2005 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді Верховного Суду України :

Є.Ф. Левченко

 Я.М. Романюк

 Ю.Л. Сенін