Рішення №360429

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

6 грудня 2006 року

                         м. Київ

   

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

головуючого

Патрюка М.В.,

суддів:

Барсукової В.М.,

Косенка В.Й.,

Данчука В.Г.,

Лященко  Н.П.,

Костенка А.В.,

Романюка Я.М.,-

розглянувши в судовому засіданні скаргу ОСОБА_1 про перегляд у зв'язку з винятковими обставинами рішення апеляційного суду Донецької області від 23 травня 2006 року та ухвали Верховного Суду України від 8 вересня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа - приватний нотаріус ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на ¼ частину квартири та визнання договору дарування частково недійсним,

в с т а н о в и л а :

Рішенням Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 15 березня 2006 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Донецької області від 23 травня 2006 року рішення районного суду скасовано та постановлено нове, яким позов ОСОБА_2 задоволено частково.

Касаційна скарга ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Донецької області ухвалою Верховного Суду України від 08 вересня 2006 року залишена без задоволення.

ОСОБА_1 звернулася  до Верховного Суду України зі скаргою про перегляд зазначених рішень судів у зв'язку з винятковими обставинами, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одного і того самого положення закону.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України судові рішення у цивільних справах можуть бути переглянуті у зв'язку з винятковими обставинами після їх перегляду у касаційному порядку, якщо вони оскаржені з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одного і того самого положення закону, та визнання судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана України, таким, що порушує міжнародні зобов'язання України.

Оскільки наведені в скарзі доводи не містять ознак, які згідно вимог вищевказаної норми є підставами для перегляду справи у зв'язку з винятковими обставинами, скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 356 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а:

         У допуску скарги ОСОБА_1 до провадження у зв'язку з винятковими обставинами та витребування справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа - приватний нотаріус ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на ¼ частину квартири та визнання договору дарування частково недійсним відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

Головуючий

М.В.Патрюк

Судді:

В.М.Барсукова

В.Г.Данчук

В.Й.Косенко

А.В.Костенко

Н.П.Лященко

Я.М.Романюк