Рішення №360447

 У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

6 грудня 2006 року                                           м. Київ

             Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України у складі :

Левченка Є.Ф., Охрімчук Л.І., Сеніна Ю.Л.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третьої особи ОСОБА_3 про стягнення матеріальних збитків, відшкодування моральної шкоди,

в  с  т  а  н  о  в  и  л  а :

             У грудні 2003 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом. Посилаючись на те, що 17 травня 2003р. з вини водія маршрутного таксі ОСОБА_3, який керував автомобілем “Фрод-транзит”, належного відповідачці, приватному підприємцю ОСОБА_2, виникла дорожньо-транспортна пригода в  результаті якої була смертельно травмована його донька ОСОБА_4, що перебувала в якості пасажира автомобіля “Фрод-транзит”, просив про стягнення матеріальних збитків, відшкодування моральної шкоди.

              Рішенням Центрально-Міського  районного суду м. Макіївки Донецької області від 5 квітня 2004 року  з ОСОБА_3 на користь позивача було стягнуто матеріальні збитки в сумі 2544грн.48к., у відшкодування моральної шкоди 5000грн..

             Рішенням апеляційного суду Донецької області від 29 липня 2004 року рішення суду першої інстанції скасоване і постановлене нове рішення яким позов ОСОБА_1 задоволено частково, з ОСОБА_2,  стягнуто матеріальні збитки в сумі 2544грн.48к., у відшкодування моральної шкоди 20000грн.

             У касаційній скарзі ОСОБА_2, просить скасувати рішення апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на порушення апеляційним судом норм матеріального та процесуального права.

  Касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

  Відповідно до ч.2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

  Доводи скарги не дають підстав для висновку, що  судом при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст.ст. 338 - 341 ЦПК України як підстави для скасування рішень.

  Згідно з ч. 1 ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність чи недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, а тому доводи касаційної скарги в цій частині не можуть бути визнані як підстава для призначення справи до судового розгляду.

  Оскаржуване судове рішення постановлене з додержанням норм матеріального і процесуального права.

             Керуючись ст. 332, 336  ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у  х  в  а  л  и  л  а :

             Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, рішення апеляційного суду Донецької області від 29 липня 2004 року залишити без змін.

             Ухвала оскарженню не підлягає.

                      

             Судді Верховного Суду України:                                            Є.Ф.Левченко

                                                                                                                  

                                                                                                                    Л.І.Охрімчук

                                                                                                                    

                                                                                                                    Ю.Л.Сенін