Рішення №363076

Справа №22-2326                                        оскаржуване рішення (ухвала) ухвалено

Категорія: 44                                                 під головуванням Татаурової І.М.

Доповідач Чорний В.І.

УХВАЛА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

18 жовтня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:

Головуючого: Чорного В.І.

Суддів: Оніщука В.В., Камзалова В.В.

При секретарі Мазур Ю.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою Управління міського госпо­дарства Вінницької міської ради на рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 31 липня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Він­ницької міської ради, Управління міського господарства Вінницької міської ради про від­шкодування матеріальної та моральної шкоди, -

встановила:

В травні 2006 року ОСОБА_1. звернулась із позовом до Виконавчого комітету Вінницької міської ради, Управління міського господарства Вінницької міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, мотивуючи тим, що 14.07.2005 року на автомобільній стоянці на розі вулиць Коцюбинського та Артема у м. Вінниці на автомо­біль, який належить позивачу на праві приватної власності впало дерево, внаслідок чого була пошкоджена передня частина автомобіля розмір матеріального збитку якого складає 2502,96 грн. 96 коп.

Також позивач просить стягнути на її користь моральну шкоду в сумі 5000 грн. яка виразилась в спричинені їй психічної душевного страждання.

Рішенням Староміського районного суду м. Вінниці від 31 липня 2006 року стягну­то з Управління міського господарства Вінницької міської ради на користь ОСОБА_1 2948 грн. 96 коп.

В іншій частині позову відмовлено.

В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду, посилаючись на те, що суд не дав належної оцінки зібраним доказам, невірно застосував норми матеріа­льного права, а тому неправильно вирішив спір.

Перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що 14.07.2005 р. на перехресті вулиці Артема та Коцюбинського, бу­ло виявлено факт падіння дерева на автомобіль ВАЗ 21093, державний номер НОМЕР_1, власником якого є позивачка, а керував автомобілем за дорученням ОСОБА_2.

Причиною падіння дерева стала прихована коренева гниль, чим підтверджується те, що дерево впало через його непридатність (а. с. 86)

Факт падіння дерева на автомобіль підтверджується довідкою виданої Міністерст­вом України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ПДПЧ-4 Ленінського району м. Вінниці, протоколом огляду місця події від 14.07.2005 р. та актом автотоварознавчого дослідження НОМЕР_2 (а. с. 17,18, 22).

Наведені у скарзі доводи про те, що падіння дерева на автомашину сталося внаслі­док прихованої вади, не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються актом обстежен­ня стану дерева та Правилами утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України (Наказ №70 від 29.07.1994 р. зареєстрований Міністерством юстиції України 14.12.1994 р. за №301/511) відповідно до яких відповідальність за збереження зе­лених насаджень і належний догляд за ними покладається на відповідача.

Суд повно і всебічно з'ясував дійсні обставини справи, дав належну оцінку зібра­ним доказам та постановив законне й обгрунтоване рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 312, 315 ЦПК України, колегія суд­дів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу Управління міського господарства відхилити.

Рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 31 липня 2006 року залиши­ти без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців.