Рішення №363079

Справа №22-2516-2006р.                                                  Рішення ухвалено під головуванням

Категорія:   36                                                                      Рибчинського В.П.

Доповідач: Камзалов В.В.

УХВАЛА

Апеляційного суду Вінницької області від 1 листопада 2006 року

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючого: Камзалова В.В.

Суддів: Іванюка М.В., Чуприни В.О.

При секретарі: Руденко О.М.

розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Немирівського районного суду від 3 серпня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,-

ВСТАНОВИВ:

В липні 2006 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3 в твердій грошовій сумі, по 400 гривень щомісячно до повноліття дитини.

Рішенням Немирівського районного суду від 3 серпня 200-6 року позов задоволено частково. Стягуються з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 в розмірі - 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку щомісячно, до повноліття дитини, починаючи з 18 липня 2006 року.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 100 гривень витрат за надання їй правової допомоги.

Стягнуто з ОСОБА_2 51 гривня державного мита на користь держави та 7 гривень 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення аліментів допущено до негайного виконання.

Не погодившись з рішенням суду, позивачка подала апеляційну скаргу, в якій просила рішення скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення останньої.

Посилання позивачки на те, що по рішенню суду з відповідача стягують аліменти на утримання дитини від першого шлюбу і суд при розгляді данної справи не притягнув до участі у справі першу дружину позивача ОСОБА_4 і тим самим порушив її права і обов'язки - безпідставне.

Згідно ст. 192 СК України - розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану.

З зазначеним позовом перша дружина відповідача ОСОБА_4. до суду не зверталась, а тому її права і інтереси не порушені.

Посилання позивачки на те, що суд першої інстанції вийшов за межі позовних вимог, оскільки вона зверталась до суду з позовом про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, а суд стягнув аліменти у частці від заробітку відповідача необгрунтовані.

Відповідно до ст. 184 СК України аліменти стягуються у твердій грошовій сумі в тому випадку, коли платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі.

Відповідач подав суду докази про те, що він має постійне місце роботи, також має регулярний дохід та змогу надавати допомогу на утримання дитини.

Враховуючи вищенаведене, суд першої інстанції підставно задоволив позов і виніс рішення про стягнення аліментів у частці від заробітку.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити. Рішення Немирівського районного суду від 3 серпня 2006 року залишити без змін. Протягом   двох місяців ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України.