Рішення №363081

Справа № 22а-648                                  Головуючий першої інстанції: Пісоцький О.М.

Категорія: 39                                            Суддя-доповідач апеляційного суду: Базовкіна Т.М.

ПОСТАНОВА

Іменем   України

31  жовтня  2006 року                    колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Миколаївської області у складі:

головуючої: Славгородської Н.П.,

суддів:           Шолох З.Л.,

Базовкіної Т.М.,

при секретарі судового засідання:                                                                              Негрун І.О.,

за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Воронової Г.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві адміністративну справу за апеляційною скаргою   представника управління Міністерства внутрішніх справ

України в Миколаївській області на постанову Арбузинського районного суду Миколаївської області від 14 серпня 2006 року, ухвалену за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області про стягнення грошового забезпечення та перерахунок призначеної пенсії,

встановила:

17 травня 2006 р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області про стягнення грошового забезпечення та перерахунок призначеної пенсії.

Позивач вказував, що проходив службу в органах МВС України. У 1995 р. його вислуга складала 26 років, у зв'язку із чим продовження служби на кожний рік відбувалося на підставі наказів начальника УМВС України в Миколаївській області. Однак, в порушення, на його думку, вимог постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1993 р. № 257 "Про умови оплати праці працівників органів внутрішніх справ" та наказу МВС України № 577 від 29 серпня 1995 р. "Про заходи щодо соціального захисту осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців МВС України" йому не нараховувалась і не виплачувалась надбавка в розмірі 25% суми пенсії, яка могла бути йому нарахована.

Посилаючись на наведені обставини, позивач просив суд зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити йому невиплачену надбавку у розмірі 25% пенсії, яка могла бути нарахована, з 1995 по 1997 роки та здійснити перерахунок призначеної йому пенсії, включивши цю надбавку, з 1997 по 2006 роки.

Постановою Арбузинського районного суду Миколаївської області від 14 серпня 2006 р. позов задоволено.

Постановлено зобов'язати УМВС України в Миколаївській області нарахувати ОСОБА_1 доплату в розмірі 25% пенсії, яка могла бути йому нарахована згідно наказу МВС України № 577 від 29 серпня 1995 p., виплатити цю надбавку і включити її в пенсійне забезпечення.

В апеляційній скарзі представник УМВС України в Миколаївській області зазначає, що висновки суду не відповідають нормативно-правовим актам, регулюючим встановлення та виплату спірної надбавки, а позивачем, крім того, пропущено встановлений КАС України строк звернення до суду, і просить постанову суду скасувати, ухвалити нову про відмову у позові.

У запереченні на апеляційну скаргу позивач вказує на незаконність її доводів.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представника відповідача, позивача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Задовольняючи позовні вимоги, суд вважав, що спірна надбавка повинна була нарахована позивачеві в обов'язковому порядку. Однак, такий висновок суду не відповідає положенням нормативно-правових актів, які регулюють спірні правовідносини, а тому постанову суду необхідно скасувати й ухвалити нову.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 6 лютого 1969 р. по 19 травня 1997 р. Наказом УМВС України в Миколаївській області НОМЕР_1 звільнений у запас за віком (а.с. 5,20).

Надбавка в розмірі 25% від суми пенсії, яка могла бути нарахована позивачу, йому не призначалась та не виплачувалась (а.с. 6, 16,17).

Надбавка особам рядового і начальницького складу, які мають право на пенсію за вислугу років згідно з чинним законодавством і залишені за їхньою згодою в інтересах справи на службі у розмірі від 25% до 50% від суми пенсії, яка могла бути їм нарахована, була встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1993 р. № 257.

Відповідно до п. З даної постанови керівникам органів внутрішніх справа надано право у межах асигнувань, виділених на утримання цих органів, щомісячно установлювати зазначеним вище особам спірну надбавку і її розмір.

Таким чином, спірна надбавка за своїм характером не є обов'язковою, оскільки керівникам органів внутрішніх справ надано право щомісячно призначати цю надбавку у межах бюджетних асигнувань, виділених на відповідну установу, та встановлювати її конкретний розмір в межах 25%-50% від розміру пенсії, яка могла бути нарахована відповідній особі.

За такого твердження позивача щодо обов'язкового характеру спірної надбавки є необгрунтованими, а тому позовні вимоги про покладення на відповідача обов'язку про нарахування цієї надбавки з 1995 р. по 1997 р. безпідставні і не підлягають задоволенню.

Виходячи із положень ч.З ст. 63, ч.З ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції Закону від 10 травня 2006 р.) і у відповідності до п. п. 6-8 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення і виплати пенсії, грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей», позивач не має права на перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням спірної надбавки, оскільки в період проходження служби не отримував зазначеної надбавки, а такий перерахунок проводиться в разі підвищення розміру грошового утримання тих видів забезпечення, які пенсіонер отримував в період служби.

Враховуючи викладене, позов є необгрунтованим і в його задоволенні слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 195,198,202, 205, 207 КАС України, колегія суддів

постановила:

Апеляційну скаргу представника управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області задовольнити.

Постанову Арбузинського районного суду Миколаївської області від 14 серпня 2006 року скасувати, ухвалити нову постанову.

В позові ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області про стягнення грошового забезпечення та перерахунок призначеної пенсії відмовити.

Постанова    може    бути    оскаржена    у    касаційному    порядку    до    Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.