Рішення №363090

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

№22-2562а

24.10.2006 року                                                                                                             м. Вінниця

Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області Чорний В.І. вирішуючи питання прийняття судом апеляційної скарги ОСОБА_1 на заочне рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 03.08.2006 року у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Не погодившись із зазначеним заочним рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу у загальному порядку.

Зі змісту положень ст.ст. 228 ч. 1, 231 ч. 4, 232 ч. 2 ЦПК України вбачається, що у загальному порядку, встановленому ЦПК України, заочне рішення суду може оскаржити лише позивач. Що ж до відповідача, то він вправі спочатку подати заяву про перегляд заочного рішення до суду, який його ухвалив і лише після залишення такої заяви без задоволення він вправі оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

Оскільки із матеріалів справи вбачається, що із заявою про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст. 228 ЦПК України відповідач до суду, який його ухвалив не звертався, то подану ним у загальному порядку апеляційну скаргу слід йому повернути.

На підставі викладеного керуючись ст.ст. 228 ч. 1, 231 ч. 4, 232 ч. 2, 297 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 03.08.2006 року, повернути апелянту та роз'яснити, що він вправі оскаржити це рішення, подавши письмову заяву про його перегляд до суду, який його ухвалив.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подання касаційної скарги до Верховного Суду України.