Рішення №364319

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА


"16" січня 2007 р.

Справа № 17/433


Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Таран С.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/433

за позовом: Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, м. Кіровоград

до відповідача: комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №12, м. Кіровоград

про стягнення 3527,25 грн.


ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - Дігтяренко Т.М., довіреність № 02-1700 від 10.07.06р., начальник юридичного відділу;

від відповідача - Брунцвік О.В., довіреність № 1 від 02.01.07р., представник.

Кіровоградським міськрайоним центром зайнятості подано до господарського суду Кіровоградської області позов про стягнення з комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 - 2780,29 грн. заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття за період 01.07.2003 по 30.06.2006 року, 746,96 грн. пені за їх несвоєчасне перерахування.

Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги визнав в повному обсязі (а.с. 22).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.

Згідно Положення про Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості на центр, який користується правами юридичної особи, має самостійний баланс, реєстраційний рахунок Державного казначейства, покладені функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до вимог статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" робочі органи фонду уповноважені вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Комунальне ремонтно-експлуатаційне підприємство №12 зареєстровано як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування України на випадок безробіття 01.08.1997 року (а.с. 14).

Відповідно до статей 17, 19, пункту 4 статті 38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на випадок безробіття, а саме: один раз на місяць в день одержання коштів на оплату праці.

В порушення вказаних вимог Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач при виплаті зарплати не сплатив страхові внески на випадок безробіття.

Як вбачається із матеріалів справи повноважною особою позивача 07.09.2006 року проводилась перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За результатами вказаної перевірки було складено акт перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №1631 від 07.09.2006 року, яким зафіксовано несвоєчасну сплату страхових внесків відповідачем (а.с. 5,6).

Відповідно до вимог пункту 3 статті 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону.

Пунктом першим статті 38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” встановлено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

На підставі вказаного вище акту перевірки та з урахуванням викладених норм розпорядженням №95 про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій від 11.09.2006 року за несвоєчасне перерахування страхових внесків відповідачу нараховано пеню на загальну суму 746,96 грн. (а.с. 11).

Вказане розпорядження надіслано відповідачеві та отримано комунальним ремонтно-експлуатаційним підприємством №12 05.10.2006 року (а.с. 12).

У відповідності до статті 12 Закону України "Про зайнятість населення" рішення про застосування економічних санкцій може бути оскаржене до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством.

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що розпорядження №95 від 11.09.06р. про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій ним не оскаржувалось.

Враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів сплати боргу (недоїмки) в сумі 2780,29 грн. та пені в сумі 746,96 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків позовні вимоги заявлені обґрунтовано і повністю підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд


ПОСТАНОВИВ:


Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №12 (м. Кіровоград, вул. Єгорова, 56, р/р 26004998 в АППБ " Аваль", МФО 323538, код 24716068) на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості (25015, м.Кіровоград, вул. Маланюка, 15, р/р №37171303901003 УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код 22218952) – 2780,29 грн. заборгованості по страхових внесках на випадок безробіття за період з 01.07.2003 року по 30.06.2006 року та 746,96 грн. пені за несвоєчасне перерахування страхових внесків.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

С.В. Таран