Рішення №364834

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

          

09 січня 2007 р.

№ 3/626

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:Карабаня В.Я. –головуючого,


Ковтонюк Л.В.,


Чабана В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали касаційної

скарги

Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” в особі Серговської філії, м. Стаханов, Луганської області

на

постанову Луганського апеляційного господарського суду від 11.04.2006р.

у справі

господарського суду Луганської області № 3/626

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” в особі Серговської філії

до

Приватного підприємства “Агротехсервіс”, м. Алчевськ, Луганської області

про

стягнення 5 456,95грн.

за участю представників сторін:

від позивача: Сенюта О.А.;

від відповідача: не з’явилися.

УСТАНОВИВ:


09.06.2005р. між ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” в особі Серговської філії (постачальник) та ПП “Агротехсервіс” (споживач) було укладено договір № А6009 про постачання електричної енергії, відповідно до умов якого, постачальник зобов’язувався відпускати електроенергію споживачу, а останній оплачувати її вартість та здійснювати інші платежі згідно з умовами договору та додатками до нього.

25.08.2005р., під час перевірки представниками постачальника дотримання споживачем Правил користування електричною енергією, було встановлено порушення п. 4.2 цих правил, про що складено акт №500332, згідно якого ПП “Агротехсервіс” самовільно приєднали струмоприймачі до мережі енергопостачальної організації, поза приладу обліку електроенергії, шляхом прокладання скритого дооблікового кабелю підключеного через магнітний пускач з дистанційним включенням. Постачальник, розрахувавши вартість недоврахованої електроенергії, надіслав споживачу платіжний документ №9005 від 31.08.2005р., який останнім оплачений не був.

У листопаді 2005р. ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” в особі Серговської філії звернулися до господарського суду з позовною заявою, якою просили стягнути з ПП “Агротехсервіс” 5 336,38грн. заборгованості, 78,22грн. пені за прострочення платежу, 12,35грн. 3% річних.

12.01.2006р. рішенням господарського суду Луганської області (суддя Доманська М.Л.) позов задоволено частково, присуджено до стягнення з ПП “Агротехсервіс” на користь ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” в особі Серговської філії 5 366,37грн. вартості недоврахованої електроенергії, 78,22грн. пені, 12,35грн. 3% річних.

11.04.2006р. постановою Луганського апеляційного господарського суду (судді: Бойченко К.І. –головуючий, Баннова Т.М., Медуниця О.Є.) рішення господарського суду Луганської області від 12.01.2006р. частково скасовано та ухвалено нове, яким у задоволенні позову відмовлено повністю.

У касаційній скарзі ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” в особі Серговської філії зазначали, що постанова апеляційної інстанції суперечить нормам матеріального та процесуального права, тому просили її скасувати, а законне і обґрунтоване рішення суду першої інстанції від 12.01.2006р. залишити без змін.

Заслухавши представника позивача та проаналізувавши касаційну скаргу на предмет її обґрунтованості у сукупності з іншими матеріалами справи, колегія суддів визнає касаційну скаргу обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Ухвалюючи судове рішення про часткове задоволення позовних вимог, місцевим господарським судом правильно встановлено фактичні обставини справи на основі всебічного, повного та безпосереднього дослідження наявних у матеріалах справи доказах. Правильно застосовані норми матеріального та процесуального права.

Правомірно, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог у сумі 5 336,37грн. та мотивовано відхилив заперечення відповідача.

Зважаючи на те, що зазначені в постанові апеляційного суду відповідні обґрунтування не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку про скасування оскаржуваної постанови та залишення без змін рішення місцевого суду.

Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

          

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” в особі Серговської філії задоволити.

Постанову Луганського апеляційного господарського суду від 11.04.2006р. скасувати, а рішення господарського суду Луганської області від 12.01.2006р. у справі 3/626 залишити без змін.


Головуючий суддя

В.Я. КарабаньСуддя

Л.В. Ковтонюк


Суддя

В.В. Чабан