Рішення №365263


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16 січня 2007 р. Справа № 14/333-06


Господарський суд Вінницької області у складі: судді Залімського І.Г., при секретарі судового засідання Гриневичі В.С., розглянувши в приміщенні суду з участю представників сторін

позивача - Гнатюк А.В.

відповідача - не з'явився

прокурора - Романова Г.О.


справу за позовом: Могилів-Подільського міжрайпрокурора (вул. Покровська, 5, м. Могилів-Подільський, Вінницька область, 24000) в інтересах держави - Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (вул. Зодчих, 22, Вінниця, 21037) до Приватного сільськогосподарського підприємства "Добробут" (вул. Овсяннікова, 17, с. Кремінне, Могилів-Подільський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 31726697) про стягнення 1988,54 грн.


ВСТАНОВИВ:


Заявлено позов про стягнення 1988,54 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків до фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у тому рахунку 1626,60 грн. простроченої заборгованості , 334,81 грн. фінансових санкцій, 17,13 грн. пені.

Разом з тим, позивач подав заяву №б/н від 12.01.07 про уточнення позовних вимог, визначивши позовні вимоги в розмірі 2190,96 грн.

Відповідач у своїй заяві від 10.01.2007 року заборгованість перед позивачем в сумі 2190,96 грн. визнав повністю та просив суд розглянути справу без його участі.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.

Заслухавши прокурора та представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено, що відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти сплати страхових внесків до Фонду від 03.03.06, рішення №418 від 22.03.06, розрахунків позивача та звіту відповідача заборгованість відповідача складає 2190,96 грн.

Вказана заборгованість в суму 2190,96 грн. підтверджується також актом звірки взаємних розрахунків між сторонами від ,.

Згідно ст. 30 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" страхувальник-роботодавець несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. За порушення строку реєстрації страхувальника як платника страхових внесків або несвоєчасність сплати страхових внесків на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальник повинен був зареєструватися.

За неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. За порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Доказів погашення боргу або оскарження у встановленому порядку вимог, на день розгляду справи у суді відповідачем не надано.

З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам.

Крім того, беручи до уваги наявність визнання відповідачем позовних вимог у повному обсязі і прийняття його судом, як такого, що не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи та законні інтереси, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в сумі 2190,96 грн.


Керуючись ст.ст.69, 70, 86-98, 159-163, 167, прикінцевими та перехідними положеннями КАС України, -

П О С Т А Н О В И В :


1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Добробут" (вул. Овсяннікова, 17, с. Кремінне, Могилів-Подільський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 31726697) 1829,02 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять дев’ять грн. дві коп. ) простроченої заборгованості, 344,81 грн. (триста сорок чотири грн. вісімдесят одна коп. ) фінансових санкцій, 17,13 грн. (сімнадцять грн. тринадцять коп. ) пені на користь Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21037, код ЄДРПОУ 26076756, р/р 37175001000814 в УДК у Вінницькій області, МФО 802015) .

3.          Постанову направити сторонам.


Судове рішення набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАСУ після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку

Відповідно до ст.186. КАСУ про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі, яка подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Постанова складена у повному обсязі

відповідно до ч.3 ст.160 КАС України 19.01.07р.Суддя Залімський І.Г.