Рішення №368220

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19 грудня 2006 року                                                                                                  м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

Патрюка М.В.,      Прокопчука Ю.В.,      Романюка Я.М.,

розглянувши справу за позовом ОСОБА_1  до  ОСОБА_2 про захист честі, гідності та ділової репутації, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Іванківського районного суду від 28 грудня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 11 березня 2005 року,

в с т а н о в и л а :                                                                                                                                                                                                                                                    

в листопаді 2004 року  ОСОБА_1. звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2. про захист честі, гідності та ділової репутації, посилаючись на те, що відповідач поширила про нього недостовірну інформацію, чим принизила його честь та гідність, а також на те, що ця недостовірна інформація негативно вплинула на його ділову репутацію.

Рішенням Іванківського районного суду від 28 грудня 2004 року, яке залишене без змін ухвалою апеляційного суду Київської області від 11 березня 2005 року, ОСОБА_1  у позові відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати зазначені судові рішення, посилаючись на порушення судом норм процесуального та матеріального права.

Згідно ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України під час  розгляду справи  в  касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального  чи процесуального  права і не  може  встановлювати або (та) вважати доведеними  обставини,  що  не  були  встановлені  в  рішенні чи відкинуті ним,  вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу,  про перевагу одних доказів над іншими.

            Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення ухвалено з додержанням судом норм матеріального та процесуального права і підстави для їх скасування відсутні.

            Наведені у касаційній скарзі доводи висновків суду не спростовують.

Касаційна скарга підлягає відхиленню, а оскаржувані рішення залишенню без змін.

            Керуючись ст. 332 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

         Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Іванківського районного суду від 28 грудня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 11 березня 2005 року залишити без змін.

 Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді

Верховного Суду України                                                                              М.В.Патрюк

                                                                                                              Ю.В. Прокопчук

                                                             

                                                                                                             Я.М.Романюк