Рішення №368262

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

22 грудня2006 року                                                                                                 м. Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах

Верховного Суду України в складі:

            головуючого                                                               Костенка А.В.,

суддів:                                                                          Косенка В.Й., Данчука В.Г.,-

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та редакції газети “ОГО” про відшкодування моральної шкоди, за касаційними скаргами редакції газети “ОГО” та ОСОБА_2 на рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 10 лютого 2004 року та ухвалу апеляційного суду Рівненської області від 22 квітня 2004 року,

 

в с т а н о в и л а:

У серпні 2003 року ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2. та редакції газети “ОГО” про відшкодування моральної шкоди. Посилаючись на те, що поширення відповідачами в газеті неправдивої інформації про обставини смерті її чоловіка завдають їй як дружині та трьом неповнолітнім дітям моральних страждань. ОСОБА_1. просила суд стягнути з відповідачів 2000 грн. на відшкодування моральної шкоди та 300 грн. витрат на оплату допомоги адвоката.

Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області від 10 лютого   2004 року, залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Рівненської області від 22 квітня 2004 року, позовні вимоги ОСОБА_1. задоволено. Стягнуто з редакції газети “ОГО”, ОСОБА_2. солідарно на користь ОСОБА_1. 2000 грн. на відшкодування моральної шкоди та 300 грн. за надання допомоги адвоката.

Не погодившись з зазначеними судовими рішеннями, редакція газети “ОГО” та ОСОБА_2. подали касаційні скарги, в яких, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просять оскаржувані судові рішення скасувати.

Касаційні скарги редакції газети “ОГО” та ОСОБА_2. підлягають відхиленню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення може бути лише неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Згідно з вимогами ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Статтями 338-341 ЦПК України передбачено випадки, в яких рішення суду скасовується.

Оскільки доводи касаційних скарг та матеріали справи не дають підстав для висновку про порушення судами норм матеріального й процесуального права, а отже, відсутні підстави для скасування постановлених судових рішень, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.

Керуючись статтями 332, 336 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України

у х в а л и л а:

Касаційні скарги редакції газети “ОГО” та ОСОБА_2 відхилити.

Рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 10 лютого             2004 року та ухвалу апеляційного суду Рівненської області від 22 квітня 2004 року залишити без зміни.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                                                                         А.В. Костенко

Судді:                                                                                   В.Й. Косенко

                                              

            В.Г. Данчук