Рішення №369962


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24 січня 2007 р. Справа № 15/32-07


Суддя господарського суду Курко О.П.

при секретарі судового засідання Слободонюк М.В. , розглянувши матеріали справи

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці (вул. 30-річчя Перемоги,21, м. Вінниця)

до: Малого колективного підприємства виробничо-комерційної фірми "Сіс Леда" (вул. В.Порика, 33, к. 35, м. Вінниця)

про припинення юридичної особи

          

Представники :

позивача : Тишківський С.Л., за дорученням

відповідача : не з’явився

ВСТАНОВИВ :

Подано позов про припинення юридичної особи - Малого колективного підприємства виробничо-комерційної фірми "СіС ЛЕДА", зареєстрованої рішенням виконавчого комітету Ленінської районної ради народних депутатів м. Вінниці від 20.01.1993р. № 14.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та просив припинити дане підприємство як юридичну особу.

Представник відповідача, його посадові особи та засновники в судове засідання не з’явилися, вимоги ухвали суду про витребування доказів, необхідних для розгляду справи не виконали, конверт з ухвалою про відкриття провадження у справі, надісланий відповідачу повернувся до суду з відміткою, що адресата не знайдено. Отже, судом були вжиті всі передбачені законом заходи до забезпечення явки останніх до суду. Неприбуття представника відповідача за таких обставин в судове засідання, виходячи зі змісту ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства, не є перешкодою для розгляду справи, а тому судом ухвалено розглянути справу у відсутність представника відповідача.

З пояснень представника позивача та наданих матеріалів судом встановлено, що мале колективне підприємство виробничо-комерційна фірма "СіС ЛЕДА" зареєстрована рішенням виконавчого комітету Ленінської районної ради народних депутатів м. Вінниці від 20.01.1993р. № 14.

Статтею 9 Закону України „Про систему оподаткування” передбачені обов’язки платників податків і зборів (обов’язкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

Відповідач не подає податкову звітність до ДПІ у м. Вінниці з 1995 р. (по податку на прибуток остання звітність подана за 1994р., розрахунок сум комунального податку за ІV квартал 1994 р.), що стверджується довідкою позивача № 20103/10/15 від 12.12.2006 р., заборгованість перед бюджетом відсутня.

Відповідно до ст. 59 Господарського кодексу України, ст. 38 Закону України від 25.05.2003р. № 755-ІV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” неподання протягом року органам Державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для скасування державної реєстрації та припинення юридичної особи.

Відповідач доказів на спростування позовних вимог не надав.

З урахуванням наведеного позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -


ПОСТАНОВИВ :


Позов задовольнити.

Припинити юридичну особу Мале колективне підприємство виробничо-комерційна фірма "СіС ЛЕДА", юридична адреса: м. Вінниця, вул. В.Порика, 33, к. 35, код ЄДРПОУ 13328535, зареєстровану рішенням виконавчого комітету Ленінської районної ради народних депутатів м. Вінниці від 20.01.1993р. № 14.

Копію постанови суду, після набрання законної сили, для виконання вимог ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" надіслати державному реєстратору м. Вінниці (м. Вінниця, вул. Соборна, 59).


Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя Курко О.П.