Рішення №369973


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24 січня 2007 р. Справа № 4/63-07


Суддя господарського суду Білоус В.В.

при секретарі судового засідання Логінов А.О. , розглянувши матеріали справи

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці, 21027, м. Вінниця, вул.30-річчя Перемоги, 21, код ЄДРПОУ 13344037

до: Малого колективного підприємства фірми "Мак", 21000, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 50, код ЄДРПОУ 13304931

про припинення юридичної особи

          

Представники :

позивача : Коломієць, І. М., за довіреністю

відповідача : не з"явився, конверт з ухвалою суду підприємством зв"язку повернуто


розглянувши справу у відкритому судовому засіданні за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці, м. Вінниця до Малого колективного підприємства фірми "Мак", м. Вінниця про припинення юридичної особи,-


ВСТАНОВИВ :

Заявлено позов про припинення юридичної особи Малого колективного підприємства фірми „Мак”, м. Вінниця.

Позов мотивовано тим, що Мале колективне підприємство фірма „Мак”, м. Вінниця не подає до державної податкової інспекції декларацій і розрахунків та не здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, не надає відповідно до вимог закону фінансову звітність щодо своєї господарської діяльності.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, конверт з ухвалою та повісткою суду повернуто підприємством зв”язку з відміткою: „Адресат не розшуканий, уточніть адресу”.

Представник позивача в судовому засіданні подав клопотання в якому він, оскільки ухвала та повістка господарського суду Вінницької області повернуті, так як відповідач не знаходиться за місцем державної реєстрації, просить розглянути дану справу у відсутності відповідача, так як неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи та винести постанову про припинення юридичної особи Малого колективного підприємства фірми „Мак”, в даному судовому засіданні.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено, що Мале колективне підприємство фірма „Мак”, зареєстроване Виконавчим комітетом Ленінської районної Ради народних депутатів м. Вінниці, рішення № 319 від 20.11.1991р., не звітує перед податковим органом з 1999 року, про що свідчить довідка ДПІ у м. Вінниці № 20308/10/15 від 14.12.2006р..

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

- вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням, сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Частина 2 ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” передбачає однією з підстав для припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Статтею 51 Господарського кодексу України передбачено скасування (припинення) підприємницької діяльності на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94, 158, 163,167,255, 257 Кодексу адміністративного

судочинства України, -


ПОСТАНОВИВ :


1. Позов задовольнити.

2. Припинити юридичну особу – Мале колективнепідприємство фірму „Мак”, 21000, м. Вінниця , вул. 600-річчя, 50, код ЄДРПОУ 13304931.

3. Копію постанови направити сторонам по справі та Державному реєстратору м. Вінниці Надольному І. Д. для виконання вимог встановлених ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 59

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови офрмлено та підписано 25.01.2007р.Суддя Білоус В.В.