Рішення №371559

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ 

 ПОСТАНОВА         

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ         

         

17 січня 2007 р.                                                                                  

№ Б24/69/05 

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Полякова Б.М., -головуючого

Катеринчук Л.Й.

Ткаченко Н.Г.

розглянувши  касаційну скаргу

Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «Нібулон»

на ухвалу

господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2006

у справі господарського суду

№ Б24/69/05 Дніпропетровської області

за заявою

АК АПБ «Україна»в особі регіонального уповноваженого ліквідатора банку «Україна»в Дніпропетровській області

до

Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ім. Фрунзе»

про

визнання банкрутом

в судовому засіданні взяли участь  представники :

від заявника касаційної скарги

Середа Д.В. (дов. №134 від 13.03.2006) Кравченко О.Б. (дов. №144 від 06.04.2006)

від заявника

не з'явились

від боржника

не з'явились

В С Т А Н О В И В  :

За заявою кредитора АК АПБ «Україна»в особі регіонального уповноваженого ліквідатора банку «Україна»в Дніпропетровській області ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 13.04.2005 було порушено провадження у справі про банкрутство Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ім. Фрунзе» за загальною процедурою в порядку Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ( далі : “Закону”).

В ході проведення підготовчого засідання суд дійшов висновку про перехід до спрощеної процедури банкрутства та Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 21.04.2005 боржника було визнано банкрутом на підставі статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2006 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, ліквідовано Сільськогосподарський виробничий кооператив «ім. Фрунзе», визнано погашеними вимоги Новомосковської ОДПІ на суму 150336,69 грн., Магдалинівський районний центр зайнятості на суму 3240,51 грн., ОСОБА_2 на суму 2034,28 грн., ОСОБА_3 на суму 2359,93 грн., ОСОБА_4 на суму 1918,29 грн., ДП ДАК «Хліб України»«Державний насіннєвий страховий фонд»на суму 124096,57 грн., ТОВ СП «Нібулон»на суму 254824,66 грн., ВАТ «ЕК «Дніпроенерго»на суму 47098,03 грн., ВАТ «Укртелеком»на суму 564,79 грн., СП ЗАТ «Украгробізнес»на суму 7870,80 грн., СГ «ЗУМ»на суму 29988,92 грн., АК АПБ «Україна»на суму 408774,65 грн.; припинено повноваження ліквідатора, припинено провадження у справі.

Не погоджуючись з винесеною ухвалою, Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Нібулон» звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просило зазначену ухвалу скасувати, справу передати на новий розгляд, аргументуючи порушенням норм процесуального права, а зокрема, статті 34 Господасрького процесуального кодексу України, неподанням належних доказів для відкриття ліквідаційної процедури відсутнього боржника у спрощеному порядку, передбаченому ст. 52 Закону.

Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку ухвалу суду першої інстанції, на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіривши застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з такого.

Відповідно до частини 1 статті 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі Закону) після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:

показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);

відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;

копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;

реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Згідно частини 6 статті 31 Закону вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Як вбачається із матеріалів справи, ліквідатором ОСОБА_1 було після проведення ліквідаційної процедури, було надано суду звіт та ліквідаційний баланс (т.1 а.с.59-152), які були розглянуті господарським судом та затверджені ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2006.

Доводи заявника на порушення при винесенні зазначеної ухвали господарським судом вимог статей 17 та 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»колегією суддів Вищого господарського суду відхиляються, виходячи з того, що зазначені порушення мають значення для визначення ведення процедури банкрутства зі стадії розпорядження майном . Матеріалами справи підтверджується відкриття ліквідаційної процедури боржника згідно Постанови суду 21.04.2005 та не оскарження зазначеної постанови будь-ким з учасників провадження у справі про банкрутство, в тому числі Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «Нібулон».

Окрім того, матеріалами справи підтверджується, що дії ліквідатора ОСОБА_1 під час проведення ліквідаційної процедури були визнані такими, що відповідають нормам закону, скаргу ТОВ СП «Нібулон»на дії ліквідатора ОСОБА_1 ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2006  було відхилено (т.2 а.с.37).

Відповідно до частини 1 статті 111-7 Господарського процесуального кодексу України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.

Відтак, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2006 про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу винесеною з дотриманням вимог чинного законодавства про банкрутство.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1115,,1117,1119,11111 ГПК України Вищий господарський суд України -

П О С Т А Н О В И В :

1.          Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «Нібулон» залишити без задоволення.

2.          Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.10.2006 залишити без змін.

Головуючий                                                                             Б. Поляков

Судді                                                                                                 Л. Катеринчук

                                                                                                          Н. Ткаченко