Рішення №371566

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

           УХВАЛА         

       

15 січня 2007 р.                                                                                  

№ 6/85-Б 

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Полякова Б.М., -головуючого (доповідач у справі),

Катеринчук Л.Й.,

Ткаченко Н.Г.

розглянувши  матеріали касаційної скарги

гр. ОСОБА_2

на ухвалу  у справі

від 29.07.2005 р. господарського суду Херсонської області № 6/85-Б господарського суду Херсонської області            

за заявою

ДПІ у м. Херсоні

до

Комунального підприємства “Міське дорожнє управління”

про

банкрутство

арбітражний керуючий

ОСОБА_1

В С Т А Н О В И В :

Подана гр. ОСОБА_2 касаційна скарга від 24.11.2006 р. б/н не може бути розглянута Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

          Відповідно до 1111 ГПК України, особа, яка подала касаційну скаргу (подання), надсилає іншій стороні у справі копії касаційної скарги (подання) і доданих до неї документів, які у цієї сторони відсутні.

Сторонами у справі про банкрутство згідно статті 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).

Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, скаржником направлено копію касаційної скарги тільки боржнику -КП “Міське дорожнє управління” та ліквідатору -арбітражному керуючому ОСОБА_1 (фіскальні чеки поштового відділення зв'язку ІНФОРМАЦІЯ_1), тобто повідомлено лише боржника та ліквідатора, про що зазначено також в додатках до касаційної скарги.

Як вбачається в касаційному порядку гр. ОСОБА_2 оскаржується ухвала господарського суду Херсонської області від 29.07.2005 р. в частині звільнення арбітражного керуючого ОСОБА_3 від виконання обов'язків ліквідатора боржника та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1.

У зв'язку з тим, що оскаржуване судове рішення стосується всіх учасників справи про банкрутство, то в даному випадку копія касаційної скарги в обов'язковому порядку має бути направлена всім кредиторам або їх представницькому органу -комітету кредиторів (ч. 9 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”),  в особі його представника -Голови комітету кредиторів.

Неповідомлення сторони у справі про звернення з касаційною скаргою (поданням) порушує процесуальні права цієї сторони, принципи рівності та змагальності сторін, закріплені статтями 42, 43 Господарського процесуального кодексу України.

За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.

Касаційна інстанція зауважує на тому, що відповідно до приписів частини 3 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4, 6 частини першої цієї статті, сторона у справі має право повторно подати касаційну скаргу в загальному порядку з додержанням стислих строків для виправлення.

Керуючись ст. 86, п. 3 ч. 1 ст. 1113  Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В  :

Касаційну скаргу гр. ОСОБА_2 повернути заявнику.

Головуючий                                                                        Б.М. Поляков   

Судді                                                                                       Л.Й. Катеринчук

                                                                                              Н.Г. Ткаченко