Рішення №371578

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ВІННИЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Справа №22ас-1501                                                     Суддя 1-ої інстанції Голота Л.О.

Категорія: 22                                                                         Доповідач Оніщук В.В.

УХВАЛА ІМ'ЯМ       УКРАЇНИ

22 листопада 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:

Головуючого:   Оніщука В.В.

Судців:                   Чорного В.І., Морозовського В.І.

При секретарі: Мазур Ю.О.

За участю:               ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Ленінського районного суду м. Вінниці від 26.09.2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 26 вересня 2006 року в задоволені позову відмовлено.

02.10.2006 року позивач звернувся до суду з заявою про апеляційне оскарження, 26.10.2006 року подав до суду апеляційну скаргу, у якій просить поновити строк для оскарження даної постанови, посилаючись на те, що подати апеляційну скаргу у встановлений законом строк не мав можливості із-за незалежних від нього причин, а саме через хворобу.

Відповідно до вимог ч. З ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно ч. 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Твердження позивача про те, що процесуальний строк на апеляційне оскарження постанови пропущено з поважних причин, є необгрунтованим.

З матеріалів справи видно, що позивач був присутній при винесені постанови, на яку вчасно, 2 жовтня 2006 року подав заяву про апеляційне оскарження, а апеляційну скаргу ним було подано лише 26 жовтня 2006 року, посилаючись на хворобу, але належних доказів ОСОБА_1 не надав.

Таким чином, колегія суддів вважає, що причин поважності пропуску строку та доказів, що їх підтверджують, відповідачем не надано. За таких обставин в поновленні строку необхідно відмовити і апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 100, 186 КАС України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Ленінського районного суду від 26 вересня 2006 року залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 26.09.2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.