Рішення №371618

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

           УХВАЛА         

       

18 січня 2007 р.                                                                                  

№ 06/2351 

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Плюшка І.А. -головуючого,

Самусенко С.С., Савенко Г.В.,

розглянувши касаційну скаргу

Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська виробничо-торгова компанія" (м. Черкаси)

на постанову

Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 23.10.2006р.

у справі

№06/2351 господарського суду Черкаської області

за позовом

Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (м. Черкаси)

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська виробничо-торгова компанія" (м. Черкаси)

про

спонукання до пролонгації договору оренди торгового місця та зобов'язання до укладення договору (продовження строку дії договору оренди та визнання пролонгованим договір оренди НОМЕР_1 торгового місця НОМЕР_2 магазину "Кооператор" по бул.Шевченка, б.209 в м.Черкаси, строком до 01.07.2006р., зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська виробничо -торгова компанія" укласти з фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 договір оренди торгового місця НОМЕР_2 магазину "Кооператор" по бул.Шевченка, б.209 в м. Черкаси строком на один рік з дня подання пропозиції про продовження строку дії договору)

ВСТАНОВИВ:

Подана касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська виробничо-торгова компанія" не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України.

       Згідно із ст. 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга підписується особою, яка подала касаційну скаргу або її уповноваженим представником.

       Відповідно до вимог п.1 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду  і повертається судом, якщо  вона підписана особою, яка не має права її підписувати, або посадове становище якої не зазначено.

Від імені юридичної особи - скаржника касаційна скарга без довіреності підписується керівником, а в разі її підписання представником скаржника - на вчинення такої процесуальної дії останній повинен бути уповноважений довіреністю, засвідченою підписом керівника та печаткою юридичної особи із обов'язковим залученням такої довіреності до скарги. В разі підписання скарги іншою, ніж керівник, посадовою особою підприємства, її повноваження мають підтверджуватися відповідним наказом за підписом керівника, установчими документами чи довіреністю.

Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаська виробничо-торгова компанія" підписана представником Крусь Ю, однак до касаційної скарги довіреність не додано.

Згідно із ст.36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії.

Крім того, відповідно до п.4 ч.1 ст.111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або  неправильного застосування судом норм матеріального чи процесуального права. Тобто, має чітко викладатися зміст порушення норм законодавчих актів  та вказуватися конкретні їх пункти та статті.

Заявником  не обґрунтовано в касаційній скарзі суті порушення або неправильного застосування судом  норм матеріального чи процесуального права в оскаржуваній постанові. Аналізуючи норми права, заявник не вказує на порушення допущені судом, та  не мотивує в чому полягають ці порушення, не вказує які висновки суду, викладені в оскаржуваній постанові, не відповідають законодавству.

При цьому, не допускається посилання у касаційній скарзі на недоведеність обставин справи, оскільки згідно імперативних вимог ст.ст. 1115, 1117  ГПК України касаційна інстанція на підставі вже встановлених фактичних обставин справи перевіряє рішення місцевого господарського суду чи постанову апеляційного суду виключно на предмет правильності застосування згаданими господарськими судами норм матеріального і процесуального права,  тобто в межах юридичної оцінки фактичних обставин справи; касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.

Разом з тим,  зазначені вимоги Господарського процесуального кодексу України скаржником не дотримані. Зважаючи на це скарга не дає підстав для перегляду постанови в касаційному порядку та підлягає поверненню.

Враховуючи наведене, керуючись п.1, п.6 ст. 1113  Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу повернути без розгляду Товариству з обмеженою відповідальністю "Черкаська виробничо-торгова компанія", а справу направити до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.

Головуючий суддя                                                                             І. Плюшко

Суддя                                                                                                  С. Самусенко

Суддя                                                                                                  Г. Савенко