Рішення №371630

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

           УХВАЛА         

       

19 січня 2007 р.                                                                                  

№ 24/63а 

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Самусенко С.С., -головуючого,

Дунаєвської Н.Г.,

Плюшка І.А.,

розглянувши  матеріали касаційної скарги

 СПД -фізичної особи ОСОБА_1

на рішення та постанову

господарського суду Донецької області від 14 червня 2006 року Донецького апеляційного господарського суду  від 19 вересня 2006 року

у справі

№ 24/63а

господарського суду

Донецької області

за позовом

СПД -фізичної особи ОСОБА_1

до

ВАТ “Донецькообленерго”

про

визнання акту недійсним та відшкодування шкоди

В с т а н о в и В :

Касаційна скарга СПД -фізичної особи ОСОБА_1 підлягає поверненню в порядку ст.1113 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Згідно ст. 110 ГПК України касаційна скарга (подання) може бути подана (внесена) протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

          Касаційна скарга СПД -фізичної особи ОСОБА_1 на рішення господарського суду Донецької області від 14.06.2006 та постанову Донецького апеляційного господарського суду від 19.09.2006 надіслана 20.12.2006.

СПД -фізичної особи ОСОБА_1 просить відновити строк подання касаційної скарги, оскільки вважає, що усунув недоліки, які містилися у попередній касаційній скарзі, що була повернута без розгляду ухвалою Вищого господарського суду України від 13.11.2006 на підставі п. 6 ч. 1 ст. 1113 ГПК України.

Інших поважних причин пропуску строку подання касаційної скарги позивачем не наведено.

Колегія суддів Вищого господарського суду України звертає увагу на те, що вимоги ухвали Вищого господарського суду України від 13.11.2006 не виконано, оскільки за змістом повторно поданої касаційної скарги недоліки, передбачені п. 6 ч. 1 ст. 1113 ГПК України, що містились у попередній касаційній скарзі СПД - фізичної особи ОСОБА_1, не усунуто належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 1117 ГПК України касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.

У касаційній скарзі СПД -фізичної особи ОСОБА_1 зазначено, що господарським судом Донецької області та Донецьким апеляційним господарським судом не в повному обсязі встановлені обставини справи, невірно застосовані норми матеріального права та порушено норми процесуального права при винесені рішення та постанови, при цьому не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права господарськими судами першої та апеляційної інстанцій при винесенні оскаржуваних судових рішень.

Відповідно до ст. 53 ГПК України відновлення пропущеного процесуального строку здійснюється господарським судом за наявності поважної причини його пропуску.

Про відмову у відновленні пропущеного строку може бути зазначено в ухвалі про повернення касаційної скарги.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що у відновленні строку подання касаційної скарги СПД -фізичної особи ОСОБА_1 має бути відмовлено, а касаційна скарга підлягає поверненню скаржнику без розгляду.

Оскільки строк подання касаційної скарги з вищенаведених підстав не підлягає відновленню, тому наявні підстави для повернення касаційної скарги СПД -фізичної особи ОСОБА_1 згідно п. 5 ч. 1 ст. 1113 ГПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 53, 86, 110, п.п. 5, 6 ч. 1 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

У Х В А Л И В :

                    Відмовити СПД -фізичної особи ОСОБА_1 у відновленні встановленого для подання касаційної скарги процесуального строку.

          Касаційну скаргу СПД -фізичної особи ОСОБА_1 на рішення господарського суду Донецької області від 14.06.2006 та постанову Донецького апеляційного господарського суду від 19.09.2006 у справі № 24/63а повернути скаржнику без розгляду.

Головуючий суддя                                                                      С. Самусенко

Судді                                                                                           Н. Дунаєвська

                                                                                                   

                                                                                                    І. Плюшко