Рішення №371661

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

           УХВАЛА         

       

22 січня 2007 р.                                                                                  

№ 11/488 

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді: суддів:

Добролюбової Т.В. Гоголь Т.Г., Продаєвич Л.В.

розглянувши матеріали касаційної скарги

Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Кобеляки, Полтавська обл.

на постанову

Харківського апеляційного господарського суду від 26.11.2002

у справі

№ 11/488 господарського суду Полтавської області

за позовом

Міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кобеляки

до

Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Кобеляки, Полтавська обл.

про

стягнення 1897,19грн.

ВСТАНОВИВ:

До Вищого господарського суду України надійшла касаційна скарга СПД -фізичної особи ОСОБА_1 від 19.12.2006, яка відповідно до резолюції керівника судової палати Вищого господарського суду України передана судді - доповідачу.

Проте, касаційний перегляд прийнятої у цій справі постанови не може бути здійснений Вищим господарським судом України у зв'язку з тим, що з 01 вересня 2005 року набув чинності Кодекс адміністративного судочинства України, згідно з яким змінена підвідомчість категорії спору, судове рішення у якому просить переглянути заявник касаційної скарги.

Перелік публічно - правових спорів, на які не поширюється компетенція адміністративних судів встановлений у частині 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно з цією нормою Кодексу до компетенції адміністративних судів належать, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Законом.

Пунктом 1 статті 3 цього Кодексу визначено поняття справи адміністративної юрисдикції як переданого на вирішення адміністративного суду публічно -правового спору, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції.

Предметом судового розгляду є стягнення з відповідача в доход державного бюджету України штрафних санкцій за порушення законодавства про здійснення розрахункових операцій.

Вищезазначене дає підстави для віднесення даного спору до адміністративної юрисдикції.

Відповідно до приписів статті 210 Кодексу адміністративного судочинства України судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Вищий адміністративний суд України.

Керуючись статтями 1, 2, 12, 86, 108 Господарського процесуального кодексу України, пунктом 6 розділу VІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий господарський суд України,

У Х В А Л И В:

1. Відмовити у прийнятті касаційної скарги СПД -фізичної особи ОСОБА_1 на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 26.11.2002 у справі № 11/488 господарського суду Полтавської області до провадження Вищого господарського суду України.

2. Копію ухвали надіслати сторонам у справі.

Головуючий, суддя:                                                                      Т. Добролюбова

Суддя                                                                                          Т. Гоголь

Суддя                                                                                           Л. Продаєвич