Рішення №371678

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

УХВАЛА

 15 січня 2007 р.-18.01.07 

Справа № Б-7-11/283  

Господарський суд Івано-Франківської області у складі колегії суддів, призначеної згідно з розпорядженням заступника голови суду :

Головуючого  судді                                             Кишинського М.І.

Суддів:                                                                    Шелест С.Б.

                                                                                 Шкіндера П.А.

Розглянувши клопотання розпорядника майна ВАТ "Оріана"  по справі за заявою:

ініціюючого кредитора  :ЗАТ КБ "ПриватБанк",

                           вул.Набережна Перемоги,50, м.Дніпропетровськ, 49094

до боржника:    ВАТ "Оріана"  ,

                           вул.Євшана,9, м.Калуш, Калуський район

про                   визнання боржника банкрутом (розгляд клопотання про продовження  процедури                                                        розпорядження майна; про розгляд заяви АК ПІБ "Промінвестбанк"; про розгляд                              клопотання розпорядника майна ВАТ "Оріана").

За участю представників сторін:

Від боржника:  ОСОБА_1-арбітражний керуючий, ліцензія НОМЕР_1

Від боржника:  Сорохтей В.М.-представник ВАТ "Оріана", (довіреність № 341-юр-1 від 26.12.05 )

 Від кредитора:  Щеглова Є.С.-представник Промінвестбанку, (довіреність № 4160 від 18.09.06)      Від кредитора:  Пасічник В.Є.-предстаник АК  Промислово-інвестиційний банк, (довіреність № б/н від 17.04.06 )

Від кредитора:  Мельник Р.Я.-представник Калуської оДПІ, (довіреність № 329 від 15.01.07 )

Від кредитора:  Боднар Н.Я.-представник АК Промислово-інвестиційний банк, (довіреність № 01/020 від 15.01.07 )

Учасник судового засідання:  Мартинюк Ю.І.-представгик органу з питань банкрутства, 

Учасник судового засідання:  Піхальчук С.В.-представник органу з питань банкрутства, 

Учасник судового засідання:  Гайдей В.Д.-представник фонду держ.майна України,

Від кредитора: Шликов В.Т.-представник baltik energy leasing group L.L.C., ліцензія НОМЕР_1;

 

      В судове засідання  на розгляд винесено: клопотання голови комітету кредиторів та рішення комітету кредиторів про продовження процедури розпорядження майна боржника, клопотання голови Фонду державного майна України про продовження процедури розпорядження майна; заяву  АК ПІБ "Промінвестбанку" про розподіл коштів між кредиторами, клопотання розпорядника майна про проведення взаємозвірки по банківських розрахунках боржника; заяву кредитора   ЗАТ "Укрмашнафтолізинг" про заміну кредитора в реєстрі   вимог кредиторів ВАТ "Оріана"  .

      В судовому засіданні оголошувалась перерва до 18.01.07.

    Заслухавши сторони та учасників розгляду справи про банкрутство ВАТ "Оріана" колегія суддів,-

                                         ВСТАНОВИЛА:

     процедура розпорядження майна боржника закінчилась 29.12.06, однак рішення комітету кредиторів та клопотання голови комітету кредиторів про продовження процедури розпорядження  майна подано до суду тільки 18.01.07. З клопотанням про продовження процедури розпорядження майна звернулась до суду голова ФДМ України  В.Семенюк.

   Рішенням комітету кредиторів від 20.12.06 дано згоду на продовження процедури розпорядження майна до 01.04.07.

       Приймаючи до уваги, що подані клопотання та рішення комітету кредиторів відповідають вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд приймає рішення про продовження процедури розпорядження майна ВАТ "Оріана" строком на 3 місяці до 01.04.07. При цьому суд звертає увагу голові комітету кредиторів ВАТ "Оріана"  Р.Тимківа на недопустимість порушення термінів звернення до суду із клопотанням про продовження процедур банкрутства.

      Заставний кредитор в справі про банкрутство боржника ВАТ "Оріана" АК ПІБ "Промінвестбанк" звернувся до суду із заявою про розподіл коштів одержаних від продажу майна в процедурі розпорядження майна пропорційно між кредиторами згідно ст.31   Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Своє звернення кредитор обгрунтовує тим, що процедура розпорядження майна триває вже п"ятий рік, однак відновлення платоспроможності боржника не досягнуто, оскільки для цього необхідно залучити значні кошти інвесторів, що в процедурі розпорядження майна видається неможливим, а про бюджетне фінансування, відновлення виробництва на ВАТ "Оріана" за всі ці роки навіть не ведеться мова. Тому кредитор АК ПІБ "Промінвестбанк" вважає, що дія мораторію на задоволення вимог кредиторів в процедурі розпорядження майна, і в першу чергу заставних кредиторів до яких він відноситься, є грубим порушенням його прав. Зважаючи на це кредитор клопоче про відкриття процедури санації, або прийняття рішення про пропорційний розподіл коштів, одержаних від реалізації майна між кредиторами відповідних черг в процедурі розпорядження майна боржника.

     Суд приймає до уваги заяву кредитора, при цьому виходить із того, що в процедурі розпорядження майна задоволення вимог конкурсних кредиторів можливе тільки після прийняття такого рішення комітетом кредиторів або загальна зборів скликання яких не забороняється Законом на будь-якій стадії банкрутства. Зважаючи на викладене суд  приймає рішення про направлення заяви кредитора   АК ПІБ "Промінвестбанк" про розподіл коштів одержаних від реалізації майна в процедурі розпорядження на розгляд комітету кредиторів.

       Керуючись ст.ст.13-16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",  ст. 86  Господарського процесуального кодексу України,  колегія суддів:

                                                      УХВАЛИЛА:

Рішення комітету кредиторів про продовження процедури розпорядження майна боржника ВАТ "Оріана" затвердити.

Клопотання голови комітету кредиторів та голови ФДМУ про продовження процедури розпорядження майна боржника ВАТ "Оріана" задоволити.

Продовжити процедуру розпорядження майна боржника ВАТ "Оріана" та повноваження розпорядника майна ОСОБА_1 до 01.04.07.

Клопотання  ЗАТ "Укрмашнафтолізинг" про заміну кредитора в реєстрі  вимог призначити  на 08.02.07 о 14:30.

Заяву АК ПІБ "Промінвестбанк" ( №01/005 від 05.01.07, на 2 аркушах)  про розподіл коштів між кредиторами направити на розгляд комітету кредиторів ВАТ "Оріана".

Копію ухвали направити : сторонам, розпоряднику майна  ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), голові правління ВАТ "Оріана" Павликівському Б.М. (м.Івано-Франківськ, вул.Української дивізії, 4/2) , голові комітету кредиторів ВАТ "Оріана" Р.Тимків (вул.В.Стуса,2, м.Калуш, Івано-Франківська обл., ЗАТ "Укрмашнафтолізинг" (м.Київ, вул.Б.Хмельницького,55, Вaltik energy leasing group L.L.C (м.Київ, вул.Б.Хмельницького,55), АК ПІБ "Промінвестбанк" (м.Калуш, вул.Шептицького,9а) .                         

Головуючий  суддя                                             Кишинський М.І.

Суддя                                                                     Шелест С.Б.

Суддя                                                                     Шкіндера П.А.

Виготовлено в АС "Діловодство суду"